django - en to sr@latin translation catalogue (198 entries)

en:  By %(filter_title)s
sr@latin:  %(filter_title)s

en: %(app)s administration
sr@latin: %(app)s administracija

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
sr@latin[0]: Uspešno promenjen %(count)s %(name)s.
sr@latin[1]: Uspešno promenjena %(count)s %(name)s.
sr@latin[2]: Uspešno promenjenih %(count)s %(name)s.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
sr@latin[0]: %(counter)s rezultat
sr@latin[1]: %(counter)s rezultata
sr@latin[2]: %(counter)s rezultata

en: %(full_result_count)s total
sr@latin: ukupno %(full_result_count)s

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
sr@latin: %(name)s sa identifikacijom "%(key)s" ne postoji. Možda je izbrisan?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
sr@latin[0]: %(total_count)s izabran
sr@latin[1]: Sva %(total_count)s izabrana
sr@latin[2]: Svih %(total_count)s izabranih

en: 0 of %(cnt)s selected
sr@latin: 0 od %(cnt)s izabrano

en: Action
sr@latin: Radnja

en: Action:
sr@latin: Radnja:

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Add %(name)s
sr@latin: Dodaj objekat klase %(name)s

en: Add %s
sr@latin: Dodaj objekat klase %s

en: Add another %(model)s
sr@latin: Dodaj još jedan model %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
sr@latin: Dodaj još jedan objekat klase %(verbose_name)s.

en: Add link
sr@latin: Dodaj vezu

en: Added {name} “{object}”.
sr@latin: Dodat objekat {name} "{object}".

en: Added “%(object)s”.
sr@latin: Dodat objekat klase „%(object)s“.

en: Added.
sr@latin: Dodato.

en: Added:
sr@latin: Dodato:

en: Addition
sr@latin: Dodavanja

en: Administration
sr@latin: Administracija

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
sr@latin: Nakon što napravite korisnika, moći ćete da izmenite više korisničkih opcija.

en: All
sr@latin: Svi

en: All dates
sr@latin: Svi datumi

en: Any date
sr@latin: Svi datumi

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
sr@latin: Da sigurni da želite da obrišete %(object_name)s „%(escaped_object)s“? Sledeći objekti koji su u vezi sa ovim objektom će takođe biti obrisani:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
sr@latin: Da li ste sigurni da želite da izbrišete izabrane %(objects_name)s? Svi sledeći objekti i objekti sa njima povezani će biti izbrisani:

en: Breadcrumbs
sr@latin: Mrvice

en: Cannot delete %(name)s
sr@latin: Nesuspelo brisanje %(name)s

en: Change
sr@latin: Izmeni

en: Change %s
sr@latin: Izmeni objekat klase %s

en: Change history: %s
sr@latin: Istorijat izmena: %s

en: Change my password
sr@latin: Izmeni moju lozinku

en: Change or view list link
sr@latin: Pogledaj ili promeni vezu liste

en: Change password
sr@latin: Promena lozinke

en: Change selected %(model)s
sr@latin: Izmeni odabrani model %(model)s

en: Change:
sr@latin: Izmena:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
sr@latin: Izmenjena polja {fields} za {name} "{object}".

en: Changed {fields}.
sr@latin: Izmenjena polja {fields}.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
sr@latin: Promenjen objekat klase „%(object)s“ - %(changes)s

en: Changed:
sr@latin: Izmenjeno:

en: Clear all filters
sr@latin: Obriši sve filtere

en: Clear selection
sr@latin: Poništi izbor

en: Click here to select the objects across all pages
sr@latin: Izaberi sve objekte na ovoj stranici.

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Confirm password:
sr@latin: Potvrda lozinke:

en: Currently:
sr@latin: Trenutno:

en: Database error
sr@latin: Greška u bazi podataka

en: Date/time
sr@latin: Datum/vreme

en: Date:
sr@latin: Datum:

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Delete multiple objects
sr@latin: Brisanje više objekata

en: Delete selected %(model)s
sr@latin: Obriši odabrani model %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
sr@latin: Briši označene objekte klase %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
sr@latin: Brisanje?

en: Deleted {name} “{object}”.
sr@latin: Obrisan objekat {name} "{object}".

en: Deleted “%(object)s.”
sr@latin: Uklonjen objekat klase „%(object)s“.

en: Deleted:
sr@latin: Obrisano:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
sr@latin: Da bi izbrisali %(class_name)s%(instance)s potrebno je brisati i sledeće zaštićene povezane objekte: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
sr@latin: Da bi izbrisali izabran %(object_name)s „%(escaped_object)s“ potrebno je brisati i sledeće zaštićene povezane objekte:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr@latin: Uklanjanje %(object_name)s „%(escaped_object)s“ povlači uklanjanje svih objekata koji su povezani sa ovim objektom, ali vaš nalog nema dozvole za brisanje sledećih tipova objekata:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
sr@latin: Da bi izbrisali izabrane %(objects_name)s potrebno je brisati i sledeće zaštićene povezane objekte:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr@latin: Da bi izbrisali izabrane %(objects_name)s potrebno je brisati i zaštićene povezane objekte, međutim vaš nalog nema dozvole za brisanje sledećih tipova objekata:

en: Deletion
sr@latin: Brisanja

en: Disable password-based authentication
sr@latin: Onemogući autentifikaciju zasnovanu na lozinki

en: Django administration
sr@latin: Django administracija

en: Django site admin
sr@latin: Django administracija sajta

en: Documentation
sr@latin: Dokumentacija

en: Email address:
sr@latin: Adresa e-pošte:

en: Empty
sr@latin: Prazno

en: Enable password-based authentication
sr@latin: Omogući autentifikaciju zasnovanu na lozinki

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
sr@latin: Unesite novu lozinku za korisnika <strong>%(username)s</strong>.

en: Error:
sr@latin: Greška:

en: Filter navigation items
sr@latin: Filtrirajte stavke navigacije

en: Forgotten your login credentials?
sr@latin: Zaboravili ste svoje akreditive za prijavu?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
sr@latin: Zaboravili ste lozinku? Unesite adresu e-pošte ispod i poslaćemo Vam na nju uputstva za postavljanje nove lozinke.

en: Go
sr@latin: Počni

en: Has date
sr@latin: Ima datum

en: Hide counts
sr@latin: Sakrij brojanje

en: History
sr@latin: Istorijat

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
sr@latin: Držite „Control“, ili „Command“ na Mac-u da biste obeležili više od jedne stavke.

en: Home
sr@latin: Početna

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
sr@latin: Ako ne dobijete poruku, proverite da li ste uneli dobru adresu sa kojom ste se i registrovali i proverite fasciklu za neželjenu poštu.

en: In case you’ve forgotten, you are:
sr@latin: U slučaju da ste zaboravili, vi ste:

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
sr@latin: Potrebno je izabrati objekte da bi se izvršila akcija nad njima. Nijedan objekat nije promenjen.

en: Log in
sr@latin: Prijava

en: Log in again
sr@latin: Ponovna prijava

en: Log out
sr@latin: Odjava

en: LogEntry Object
sr@latin: Objekat unosa loga

en: Lookup
sr@latin: Pretraži

en: Model name
sr@latin: Ime modela

en: Models in the %(name)s application
sr@latin: Modeli u aplikaciji %(name)s

en: My actions
sr@latin: Moje akcije

en: New password:
sr@latin: Nova lozinka:

en: No
sr@latin: Ne

en: No action selected.
sr@latin: Nije izabrana nijedna akcija.

en: No date
sr@latin: Nema datuma

en: No fields changed.
sr@latin: Bez izmena u poljima.

en: No, take me back
sr@latin: Ne, hoću nazad

en: None
sr@latin: Ništa

en: None available
sr@latin: Nema podataka

en: Not empty
sr@latin: Nije prazno

en: Objects
sr@latin: Objekti

en: Page not found
sr@latin: Stranica nije pronađena

en: Password change
sr@latin: Izmena lozinke

en: Password reset
sr@latin: Resetovanje lozinke

en: Password reset confirmation
sr@latin: Potvrda resetovanja lozinke

en: Past 7 days
sr@latin: Poslednjih 7 dana

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sr@latin[0]: Molimo ispravite grešku ispod.
sr@latin[1]: Molimo ispravite greške ispod.
sr@latin[2]: Molimo ispravite greške ispod.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
sr@latin: Molim vas unesite ispravno %(username)s i lozinku. Obratite pažnju da mala i velika slova predstavljaju različite karaktere.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr@latin: Unesite novu lozinku dva puta kako bismo mogli da proverimo da li ste je pravilno uneli.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr@latin: Iz bezbednosnih razloga prvo unesite svoju staru lozinku, a novu zatim unesite dva puta da bismo mogli da proverimo da li ste je pravilno uneli.

en: Please go to the following page and choose a new password:
sr@latin: Idite na sledeću stranicu i postavite novu lozinku.

en: Popup closing…
sr@latin: Popup se zatvara...

en: Recent actions
sr@latin: Skorašnje akcije

en: Remove
sr@latin: Obriši

en: Remove from sorting
sr@latin: Izbaci iz sortiranja

en: Reset my password
sr@latin: Resetuj moju lozinku

en: Run the selected action
sr@latin: Pokreni odabranu radnju

en: Save
sr@latin: Sačuvaj

en: Save and add another
sr@latin: Sačuvaj i dodaj sledeći

en: Save and continue editing
sr@latin: Sačuvaj i nastavi sa izmenama

en: Save and view
sr@latin: Snimi i pogledaj

en: Save as new
sr@latin: Sačuvaj kao novi

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Select %s
sr@latin: Odaberi objekat klase %s

en: Select %s to change
sr@latin: Odaberi objekat klase %s za izmenu

en: Select %s to view
sr@latin: Odaberi %s za pregled

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
sr@latin: Izaberi sve %(module_name)s od %(total_count)s ukupno.

en: Select all objects on this page for an action
sr@latin: Izaberite sve objekte na ovoj stranici za radnju

en: Select this object for an action - {}
sr@latin: Izaberi ovaj objekat za radnju - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
sr@latin: Greška na serveru <em>(500)</em>

en: Server error
sr@latin: Greška na serveru

en: Server error (500)
sr@latin: Greška na serveru (500)

en: Set password
sr@latin: Postavi lozinku

en: Show all
sr@latin: Prikaži sve

en: Show counts
sr@latin: Prikaži brojanje

en: Sidebar
sr@latin: Bočna traka

en: Site administration
sr@latin: Administracija sistema

en: Skip to main content
sr@latin: Pređi na glavni sadržaj

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
sr@latin: Nešto nije uredu sa vašom bazom podataka. Proverite da li postoje odgovarajuće tabele i da li odgovarajući korisnik ima pristup bazi.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
sr@latin: Prioritet sortiranja: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
sr@latin: Počnite da kucate da biste filtrirali…

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
sr@latin: Uspešno obrisano: %(count)d %(items)s.

en: Summary
sr@latin: Sumarno

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
sr@latin: Hvala što ste danas proveli vreme na ovom sajtu.

en: Thanks for using our site!
sr@latin: Hvala što koristite naš sajt!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
sr@latin: Objekat „%(obj)s“ klase %(name)s je uspešno obrisan.

en: The %(site_name)s team
sr@latin: Ekipa sajta %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
sr@latin: Link za resetovanje lozinke nije važeći, verovatno zato što je već iskorišćen.  Ponovo zatražite resetovanje lozinke.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
sr@latin: Objekat {name} "{obj}" uspešno dodat.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
sr@latin: Objekat {name} "{obj}" uspešno dodat. Možete dodati još jedan {name} ispod.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
sr@latin: Objekat {name} "{obj}" uspešno izmenjen.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
sr@latin: Objekat {name} "{obj}" uspešno izmenjen. Možete dodati još jedan {name} ispod.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
sr@latin: Objekat {name} "{obj}" uspešno izmenjen. Možete ga opet izmeniti ispod.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
sr@latin: Desila se greška. Prijavljena je administratorima sajta preko e-pošte i trebalo bi da uskoro bude ispravljena. Hvala Vam na strpljenju.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
sr@latin:  Ova akcija će<strong>omogućiti</strong> autentifikaciju zasnovanu na lozinki za ovog korisnika.

en: This month
sr@latin: Ovaj mesec

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
sr@latin: Ovaj objekat nema zabeležen istorijat izmena. Verovatno nije dodat kroz ovaj sajt za administraciju.

en: This year
sr@latin: Ova godina

en: Time:
sr@latin: Vreme:

en: Today
sr@latin: Danas

en: Toggle navigation
sr@latin: Uključi/isključi meni

en: Toggle sorting
sr@latin: Uključi/isključi sortiranje

en: Toggle theme (current theme: auto)
sr@latin: Uključi/isključi temu (trenutna tema: auto)

en: Toggle theme (current theme: dark)
sr@latin: Uključi/isključi temu (trenutna tema: tamna)

en: Toggle theme (current theme: light)
sr@latin: Uključi/isključi temu (trenutna tema: svetla)

en: Unknown
sr@latin: Nepoznato

en: Unknown content
sr@latin: Nepoznat sadržaj

en: User
sr@latin: Korisnik

en: View
sr@latin: Pregled

en: View %s
sr@latin: Pregled %s

en: View on site
sr@latin: Pregled na sajtu

en: View selected %(model)s
sr@latin: Izabran prikaz %(model)s

en: View site
sr@latin: Pogledaj sajt

en: Welcome,
sr@latin: Dobrodošli,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
sr@latin: Žao nam je, tražena stranica nije pronađena.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
sr@latin: Poslali smo Vam uputstva za postavljanje lozinke, ukoliko nalog sa ovom adresom postoji. Trebalo bi da ih dobijete uskoro.

en: Yes
sr@latin: Da

en: Yes, I’m sure
sr@latin: Da, siguran sam

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
sr@latin: Prijavljeni ste kao %(username)s, ali nemate ovlašćenja da pristupite ovoj strani. Da li želite da se prijavite pod nekim drugim nalogom?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
sr@latin: Nemate dozvole da pogledate ili izmenite bilo šta.

en: You may edit it again below.
sr@latin: Možete ga izmeniti opet ispod

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
sr@latin: Primate ovu poruku zato što ste zatražili resetovanje lozinke za korisnički nalog na sajtu %(site_name)s.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
sr@latin: Vaša lozinka je postavljena.  Možete se prijaviti.

en: Your password was changed.
sr@latin: Vaša lozinka je izmenjena.

en: action flag
sr@latin: oznaka radnje

en: action time
sr@latin: vreme radnje

en: and
sr@latin: i

en: change message
sr@latin: opis izmene

en: content type
sr@latin: tip sadržaja

en: entry | entries
sr@latin[0]: unos
sr@latin[1]: unosa
sr@latin[2]: unosa

en: log entries
sr@latin: zapisi u logovima

en: log entry
sr@latin: zapis u logovima

en: object id
sr@latin: id objekta

en: object repr
sr@latin: opis objekta

en: user
sr@latin: korisnik
