django - en to sr translation catalogue (201 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
sr: Бриши означене објекте класе %(verbose_name_plural)s

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
sr: Успешно обрисано: %(count)d %(items)s.

en: Cannot delete %(name)s
sr: Неуспело брисање %(name)s

en: Delete multiple objects
sr: Брисање више објеката

en: Administration
sr: Администрација

en: All
sr: Сви

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Unknown
sr: Непознато

en: Any date
sr: Сви датуми

en: Today
sr: Данас

en: Past 7 days
sr: Последњих 7 дана

en: This month
sr: Овај месец

en: This year
sr: Ова година

en: No date
sr: Нема датума

en: Has date
sr: Има датум

en: Empty
sr: Празно

en: Not empty
sr: Није празно

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
sr: Молим вас унесите исправно %(username)s и лозинку. Обратите пажњу да мала и велика слова представљају различите карактере.

en: Action:
sr: Радња:

en: Add another %(verbose_name)s
sr: Додај још један објекат класе %(verbose_name)s.

en: Remove
sr: Обриши

en: Addition
sr: Додавања

en: Change
sr: Измени

en: Deletion
sr: Брисања

en: action time
sr: време радње

en: user
sr: корисник

en: content type
sr: тип садржаја

en: object id
sr: id објекта

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
sr: опис објекта

en: action flag
sr: ознака радње

en: change message
sr: опис измене

en: log entry
sr: запис у логовима

en: log entries
sr: записи у логовима

en: Added “%(object)s”.
sr: Додат објекат класе „%(object)s“.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
sr: Промењен објекат класе „%(object)s“ - %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
sr: Уклоњен објекат класе „%(object)s“.

en: LogEntry Object
sr: Објекат уноса лога

en: Added {name} “{object}”.
sr: Додат објекат {name} "{object}".

en: Added.
sr: Додато.

en: and
sr: и

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
sr: Измењена поља {fields} за {name} "{object}".

en: Changed {fields}.
sr: Измењена поља {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
sr: Обрисан објекат {name} "{object}".

en: No fields changed.
sr: Без измена у пољима.

en: None
sr: Ништа

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
sr: Држите „Control“, или „Command“ на Mac-у да бисте обележили више од једне ставке.

en: Select this object for an action - {}
sr: Изабери овај објекат за радњу - {}

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
sr: Објекат {name} "{obj}" успешно додат.

en: You may edit it again below.
sr: Можете га изменити опет испод

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
sr: Објекат {name} "{obj}" успешно додат. Можете додати још један {name} испод.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
sr: Објекат {name} "{obj}" успешно измењен. Можете га опет изменити испод.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
sr: Објекат {name} "{obj}" успешно измењен. Можете додати још један {name} испод.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
sr: Објекат {name} "{obj}" успешно измењен.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
sr: Потребно је изабрати објекте да би се извршила акција над њима. Ниједан објекат није промењен.

en: No action selected.
sr: Није изабрана ниједна акција.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
sr: Објекат „%(obj)s“ класе %(name)s је успешно обрисан.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
sr: %(name)s са идентификацијом "%(key)s" не постоји. Можда је избрисан?

en: Add %s
sr: Додај објекат класе %s

en: Change %s
sr: Измени објекат класе %s

en: View %s
sr: Преглед %s

en: Database error
sr: Грешка у бази података

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
sr[0]: Успешно промењен %(count)s %(name)s.
sr[1]: Успешно промењена %(count)s %(name)s.
sr[2]: Успешно промењених %(count)s %(name)s.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
sr[0]: %(total_count)s изабран
sr[1]: Сва %(total_count)s изабрана
sr[2]: Свих %(total_count)s изабраних

en: 0 of %(cnt)s selected
sr: 0 од %(cnt)s изабрано

en: Delete
sr: Обриши

en: Change history: %s
sr: Историјат измена: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
sr: Да би избрисали %(class_name)s%(instance)s потребно је брисати и следеће заштићене повезане објекте: %(related_objects)s

en: Django site admin
sr: Django администрација сајта

en: Django administration
sr: Django администрација

en: Site administration
sr: Администрација система

en: Log in
sr: Пријава

en: %(app)s administration
sr: %(app)s администрација

en: Page not found
sr: Страница није пронађена

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
sr: Жао нам је, тражена страница није пронађена.

en: Home
sr: Почетна

en: Server error
sr: Грешка на серверу

en: Server error (500)
sr: Грешка на серверу (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
sr: Грешка на серверу <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
sr: Десила се грешка. Пријављена је администраторима сајта преко е-поште и требало би да ускоро буде исправљена. Хвала Вам на стрпљењу.

en: Run
sr: Покрени

en: Click here to select the objects across all pages
sr: Изабери све објекте на овој страници.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
sr: Изабери све %(module_name)s од %(total_count)s укупно.

en: Clear selection
sr: Поништи избор

en: Breadcrumbs
sr: Мрвице

en: Models in the %(name)s application
sr: Модели у апликацији %(name)s

en: Model name
sr: Име модела

en: Add link
sr: Додај везу

en: Change or view list link
sr: Промени или погледај везу листе

en: Add
sr: Додај

en: View
sr: Преглед

en: You don’t have permission to view or edit anything.
sr: Немате дозволе да погледате или измените било шта.

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
sr: Након што направите корисника, моћи ћете да измените више корисничких опција.

en: Error:
sr: Грешка:

en: Change password
sr: Промена лозинке

en: Set password
sr: Постави лозинку

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sr[0]: Молимо исправите грешку испод.
sr[1]: Молимо исправите грешке испод.
sr[2]: Молимо исправите грешке испод.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
sr: Унесите нову лозинку за корисника <strong>%(username)s</strong>.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
sr:  Ова акција ће<strong>омогућити</strong> аутентификацију засновану на лозинки за овог корисника.

en: Disable password-based authentication
sr: Онемогући аутентификацију засновану на лозинки

en: Enable password-based authentication
sr: Омогући аутентификацију засновану на лозинки

en: Skip to main content
sr: Пређи на главни садржај

en: Welcome,
sr: Добродошли,

en: View site
sr: Погледај сајт

en: Documentation
sr: Документација

en: Log out
sr: Одјава

en: Add %(name)s
sr: Додај објекат класе %(name)s

en: History
sr: Историјат

en: View on site
sr: Преглед на сајту

en: Filter
sr: Филтер

en: Hide counts
sr: Сакриј бројање

en: Show counts
sr: Прикажи бројање

en: Clear all filters
sr: Обриши све филтере

en: Save
sr: Сачувај

en: Remove from sorting
sr: Избаци из сортирања

en: Sorting priority: %(priority_number)s
sr: Приоритет сортирања: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
sr: Укључи/искључи сортирање

en: Toggle theme (current theme: auto)
sr: Укључи/искључи тему (тренутна тема: ауто)

en: Toggle theme (current theme: light)
sr: Укључи/искључи тему (тренутна тема: светла)

en: Toggle theme (current theme: dark)
sr: Укључи/искључи тему (тренутна тема: тамна)

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Брисање %(object_name)s “%(escaped_object)s” би резултирало брисањем повезаних објеката, али ваш налог нема дозволу за брисање следећих типова објеката:

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would require deleting the following protected related objects:
sr: Брисање %(object_name)s “%(escaped_object)s” би захтевало брисање следећих заштићених повезаних објеката:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s “%(escaped_object)s”? All of the following related items will be deleted:
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете %(object_name)s “%(escaped_object)s”? Све следеће повезане ставке ће бити обрисане:

en: Objects
sr: Објекти

en: Yes, I’m sure
sr: Да, сигуран сам

en: No, take me back
sr: Не, хоћу назад

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Да би избрисали изабране %(objects_name)s потребно је брисати и заштићене повезане објекте, међутим ваш налог нема дозволе за брисање следећих типова објеката:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
sr: Да би избрисали изабране %(objects_name)s потребно је брисати и следеће заштићене повезане објекте:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете изабране %(objects_name)s? Сви следећи објекти и објекти са њима повезани ће бити избрисани:

en: Delete?
sr: Брисање?

en:  By %(filter_title)s
sr:  %(filter_title)s

en: Summary
sr: Сумарно

en: Recent actions
sr: Скорашње акције

en: My actions
sr: Моје акције

en: None available
sr: Нема података

en: Added:
sr: Додато:

en: Changed:
sr: Измењено:

en: Deleted:
sr: Обрисано:

en: Unknown content
sr: Непознат садржај

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
sr: Нешто није уреду са вашом базом података. Проверите да ли постоје одговарајуће табеле и да ли одговарајући корисник има приступ бази.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
sr: Пријављени сте као %(username)s, али немате овлашћења да приступите овој страни. Да ли желите да се пријавите под неким другим налогом?

en: Forgotten your login credentials?
sr: Заборавили сте своје акредитиве за пријаву?

en: Toggle navigation
sr: Укључи/искључи мени

en: Sidebar
sr: Бочна трака

en: Start typing to filter…
sr: Почните да куцате да бисте филтрирали…

en: Filter navigation items
sr: Филтрирајте ставке навигације

en: Date/time
sr: Датум/време

en: User
sr: Корисник

en: Action
sr: Радња

en: Pagination %(name)s entries
sr: Уноси пагинације %(name)s

en: entry | entries
sr[0]: унос
sr[1]: уноса
sr[2]: уноса

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
sr: Овај објекат нема забележен историјат измена. Вероватно није додат кроз овај сајт за администрацију.

en: Pagination %(name)s
sr: Пагинација %(name)s

en: Show all
sr: Прикажи све

en: Popup closing…
sr: Попуп се затвара...

en: Search %(name)s
sr: Претрага %(name)s

en: Search
sr: Претрага

en: %(counter)s result | %(counter)s results
sr[0]: %(counter)s резултат
sr[1]: %(counter)s резултата
sr[2]: %(counter)s резултата

en: %(full_result_count)s total
sr: укупно %(full_result_count)s

en: Save as new
sr: Сачувај као нови

en: Save and add another
sr: Сачувај и додај следећи

en: Save and continue editing
sr: Сачувај и настави са изменама

en: Save and view
sr: Сними и погледај

en: Close
sr: Затвори

en: Change selected %(model)s
sr: Измени одабрани модел %(model)s

en: Add another %(model)s
sr: Додај још један модел %(model)s

en: Delete selected %(model)s
sr: Обриши одабрани модел %(model)s

en: View selected %(model)s
sr: Изабран приказ %(model)s

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
sr: Хвала што сте данас провели време на овом сајту.

en: Log in again
sr: Поновна пријава

en: Password change
sr: Измена лозинке

en: Your password was changed.
sr: Ваша лозинка је измењена.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Из безбедносних разлога прво унесите своју стару лозинку, а нову затим унесите два пута да бисмо могли да проверимо да ли сте је правилно унели.

en: Change my password
sr: Измени моју лозинку

en: Password reset
sr: Ресетовање лозинке

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
sr: Ваша лозинка је постављена.  Можете се пријавити.

en: Password reset confirmation
sr: Потврда ресетовања лозинке

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Унесите нову лозинку два пута како бисмо могли да проверимо да ли сте је правилно унели.

en: New password:
sr: Нова лозинка:

en: Confirm password:
sr: Потврда лозинке:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
sr: Линк за ресетовање лозинке није важећи, вероватно зато што је већ искоришћен.  Поново затражите ресетовање лозинке.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
sr: Послали смо Вам упутства за постављање лозинке, уколико налог са овом адресом постоји. Требало би да их добијете ускоро.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
sr: Ако не добијете поруку, проверите да ли сте унели добру адресу са којом сте се и регистровали и проверите фасциклу за нежељену пошту.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
sr: Примате ову поруку зато што сте затражили ресетовање лозинке за кориснички налог на сајту %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
sr: Идите на следећу страницу и поставите нову лозинку.

en: In case you’ve forgotten, you are:
sr: У случају да сте заборавили, ви сте:

en: Thanks for using our site!
sr: Хвала што користите наш сајт!

en: The %(site_name)s team
sr: Екипа сајта %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
sr: Заборавили сте лозинку? Унесите адресу е-поште испод и послаћемо Вам на њу упутства за постављање нове лозинке.

en: Email address:
sr: Адреса е-поште:

en: Reset my password
sr: Ресетуј моју лозинку

en: Select all objects on this page for an action
sr: Изаберите све објекте на овој страници за радњу

en: All dates
sr: Сви датуми

en: Select %s
sr: Одабери објекат класе %s

en: Select %s to change
sr: Одабери објекат класе %s за измену

en: Select %s to view
sr: Одабери %s за преглед

en: Date:
sr: Датум:

en: Time:
sr: Време:

en: Lookup
sr: Претражи

en: Currently:
sr: Тренутно:

en: Change:
sr: Измена:
