django - en to pl translation catalogue (200 entries)

en:  By %(filter_title)s
pl:  Według pola %(filter_title)s

en: %(app)s administration
pl: %(app)s: administracja

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
pl[0]: %(count)s %(name)s został(a)(-ło) pomyślnie zmieniony(-na)(-ne).
pl[1]: %(count)s %(name)s zostały(-ło) pomyślnie zmienione(-nych).
pl[2]: %(count)s %(name)s zostało pomyślnie zmienionych.
pl[3]: %(count)s %(name)s zostało pomyślnie zmienione.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
pl[0]: %(counter)s wynik
pl[1]: %(counter)s wyniki
pl[2]: %(counter)s wyników
pl[3]: %(counter)s wyników

en: %(full_result_count)s total
pl: %(full_result_count)s łącznie

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
pl: %(name)s z ID „%(key)s” nie istnieje. Może został(a)(-ło) usunięty(-ta)(-te)?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
pl[0]: Wybrano %(total_count)s
pl[1]: Wybrano %(total_count)s
pl[2]: Wybrano %(total_count)s
pl[3]: Wybrano wszystkie %(total_count)s

en: 0 of %(cnt)s selected
pl: Wybrano 0 z %(cnt)s

en: Action
pl: Akcja

en: Action:
pl: Akcja:

en: Add
pl: Dodaj

en: Add %(name)s
pl: Dodaj %(name)s

en: Add %s
pl: Dodaj %s

en: Add another %(model)s
pl: Dodaj kolejne(go)(-ną)(-ny) %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
pl: Dodaj kolejne(go)(-ną)(-ny) %(verbose_name)s

en: Add link
pl: Dodaj link

en: Added {name} “{object}”.
pl: Dodano {name} „{object}”.

en: Added “%(object)s”.
pl: Dodano „%(object)s”.

en: Added.
pl: Dodano.

en: Added:
pl: Dodano:

en: Addition
pl: Dodanie

en: Administration
pl: Administracja

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
pl: Po tym jak utworzysz użytkownika, będzie mógł edytować więcej opcji.

en: All
pl: Wszystko

en: All dates
pl: Wszystkie daty

en: Any date
pl: Dowolna data

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s “%(escaped_object)s”? All of the following related items will be deleted:
pl: Czy jesteś pewien że chcesz usunąć %(object_name)s “%(escaped_object)s”? Wszystkie wymienione poniżej obiekty powiązane zostaną usunięte:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
pl: Czy chcesz skasować zaznaczone(go)(-ną)(-ny)(-nych) %(objects_name)s? Następujące obiekty oraz obiekty od nich zależne zostaną skasowane:

en: Cannot delete %(name)s
pl: Nie można usunąć %(name)s

en: Change
pl: Zmień

en: Change %s
pl: Zmień %s

en: Change history: %s
pl: Historia zmian: %s

en: Change my password
pl: Zmień hasło

en: Change or view list link
pl: Link do zmiany lub podglądu

en: Change password
pl: Zmień hasło

en: Change selected %(model)s
pl: Zmień wybraną(-ne)(-nego)(-ny) %(model)s

en: Change:
pl: Zmień:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
pl: Zmodyfikowano {fields} w {name} „{object}”.

en: Changed {fields}.
pl: Zmodyfikowano {fields}.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
pl: Zmieniono „%(object)s” — %(changes)s

en: Changed:
pl: Zmieniono:

en: Clear all filters
pl: Wyczyść wszystkie filtry

en: Clear selection
pl: Wyczyść wybór

en: Click here to select the objects across all pages
pl: Kliknij by wybrać obiekty na wszystkich stronach

en: Close
pl: Zamknij

en: Confirm password:
pl: Potwierdź hasło:

en: Currently:
pl: Aktualny:

en: Database error
pl: Błąd bazy danych

en: Date/time
pl: Data/czas

en: Date:
pl: Data:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete multiple objects
pl: Usuwanie wielu obiektów

en: Delete selected %(model)s
pl: Usuń wybraną(-ne)(-nego)(-ny) %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
pl: Usuń wybrane(-nych) %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
pl: Usunąć?

en: Deleted {name} “{object}”.
pl: Usunięto {name} „{object}”.

en: Deleted “%(object)s.”
pl: Usunięto „%(object)s”.

en: Deleted:
pl: Usunięto:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
pl: Usunięcie %(class_name)s %(instance)s może wiązać się z usunięciem następujących chronionych obiektów pokrewnych: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would require deleting the following protected related objects:
pl: Usunięcie %(object_name)s “%(escaped_object)s” wymagałoby skasowania następujących chronionych obiektów powiązanych:

en: Deleting the %(object_name)s “%(escaped_object)s” would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
pl: Usunięcie %(object_name)s “%(escaped_object)s” skutkowałoby skasowaniem obiektów powiązanych, ale niestety nie posiadasz uprawnień do usunięcia obiektów następujących typów:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
pl: Usunięcie wybranych(-nego)(-nej) %(objects_name)s wymaga skasowania następujących chronionych obiektów, które są z nim(i)/nią powiązane:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
pl: Usunięcie wybranych(-nego)(-nej) %(objects_name)s spowoduje skasowanie obiektów, które są z nim(i)/nią powiązane. Niestety nie posiadasz uprawnień do usunięcia następujących typów obiektów:

en: Deletion
pl: Usunięcie

en: Disable password-based authentication
pl: Wyłącz uwierzytelnianie oparte na haśle

en: Django administration
pl: Administracja Django

en: Django site admin
pl: Administracja stroną Django

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: Empty
pl: Puste

en: Enable password-based authentication
pl: Włącz uwierzytelnianie oparte na haśle

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
pl: Podaj nowe hasło dla użytkownika <strong>%(username)s</strong>.

en: Error:
pl: Błąd:

en: Filter
pl: Filtruj

en: Filter navigation items
pl: Filtruj elementy nawigacji

en: Forgotten your login credentials?
pl: Zapomniałeś swoich danych do logowania?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
pl: Nie pamiętasz swojego hasła? Wprowadź w poniższym polu swój adres e-mail, a wyślemy ci instrukcję opisującą sposób ustawienia nowego hasła.

en: Has date
pl: Posiada datę

en: Hide counts
pl: Ukryj ilości

en: History
pl: Historia

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
pl: Przytrzymaj wciśnięty klawisz „Ctrl” lub „Command” na Macu, aby zaznaczyć więcej niż jeden wybór.

en: Home
pl: Strona główna

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
pl: W przypadku nieotrzymania wiadomości e-mail: upewnij się czy adres wprowadzony jest zgodny z tym podanym podczas rejestracji i sprawdź zawartość folderu SPAM na swoim koncie.

en: In case you’ve forgotten, you are:
pl: Na wypadek gdybyś zapomniał(a), jesteś:

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
pl: Wykonanie akcji wymaga wybrania obiektów. Żaden obiekt nie został zmieniony.

en: Log in
pl: Zaloguj się

en: Log in again
pl: Zaloguj się ponownie

en: Log out
pl: Wyloguj się

en: LogEntry Object
pl: Obiekt LogEntry

en: Lookup
pl: Szukaj

en: Model name
pl: Nazwa modelu

en: Models in the %(name)s application
pl: Modele w aplikacji %(name)s

en: My actions
pl: Moje działania

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: No
pl: Nie

en: No action selected.
pl: Nie wybrano akcji.

en: No date
pl: Brak daty

en: No fields changed.
pl: Żadne pole nie zostało zmienione.

en: No, take me back
pl: Nie, zabierz mnie stąd

en: None
pl: Brak

en: None available
pl: Brak dostępnych

en: Not empty
pl: Niepuste

en: Objects
pl: Obiekty

en: Page not found
pl: Strona nie została znaleziona

en: Pagination %(name)s
pl: Paginacja %(name)s

en: Pagination %(name)s entries
pl: Pozycje paginacji %(name)s

en: Password change
pl: Zmiana hasła

en: Password reset
pl: Zresetuj hasło

en: Password reset confirmation
pl: Potwierdzenie zresetowania hasła

en: Past 7 days
pl: Ostatnie 7 dni

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
pl[0]: Prosimy poprawić poniższy błąd.
pl[1]: Prosimy poprawić poniższe błędy.
pl[2]: Prosimy poprawić poniższe błędy.
pl[3]: Prosimy poprawić poniższe błędy.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
pl: Wprowadź poprawne dane w polach „%(username)s” i „hasło” dla konta należącego do zespołu. Uwaga: wielkość liter może mieć znaczenie.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
pl: Podaj dwukrotnie nowe hasło, by można było zweryfikować, czy zostało wpisane poprawnie.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
pl: Podaj swoje stare hasło, ze względów bezpieczeństwa, a później wpisz dwukrotnie Twoje nowe hasło, abyśmy mogli zweryfikować, że zostało wpisane poprawnie.

en: Please go to the following page and choose a new password:
pl: Aby wprowadzić nowe hasło, proszę przejść na stronę, której adres widnieje poniżej:

en: Popup closing…
pl: Zamykanie okna...

en: Recent actions
pl: Ostatnie działania

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove from sorting
pl: Usuń z sortowania

en: Reset my password
pl: Zresetuj moje hasło

en: Run
pl: Uruchom

en: Save
pl: Zapisz

en: Save and add another
pl: Zapisz i dodaj nowy

en: Save and continue editing
pl: Zapisz i kontynuuj edycję

en: Save and view
pl: Zapisz i obejrzyj

en: Save as new
pl: Zapisz jako nowy

en: Search
pl: Szukaj

en: Search %(name)s
pl:  Wyszukaj %(name)s

en: Select %s
pl: Wybierz %s

en: Select %s to change
pl: Wybierz %s do zmiany

en: Select %s to view
pl: Wybierz %s do obejrzenia

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
pl: Wybierz wszystkie(-kich) %(total_count)s %(module_name)s

en: Select all objects on this page for an action
pl: Wybierz wszystkie obiekty na tej stronie do wykonania akcji

en: Select this object for an action - {}
pl: Wybierz ten obiekt do wykonania akcji - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
pl: Błąd Serwera <em>(500)</em>

en: Server error
pl: Błąd serwera

en: Server error (500)
pl: Błąd serwera (500)

en: Set password
pl: Ustaw hasło

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Show counts
pl: Pokaż ilości

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Site administration
pl: Administracja stroną

en: Skip to main content
pl: Przejdź do głównej treści

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
pl: Instalacja Twojej bazy danych jest niepoprawna. Upewnij się, że odpowiednie tabele zostały utworzone i odpowiedni użytkownik jest uprawniony do ich odczytu.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
pl: Priorytet sortowania: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
pl: Zacznij pisać, aby odfiltrować…

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
pl: Pomyślnie usunięto %(count)d %(items)s.

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
pl: Dzięki za spędzenie cennego czasu ze stroną.

en: Thanks for using our site!
pl: Dzięki za korzystanie z naszej strony!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
pl: %(name)s „%(obj)s” usunięty(-ta)(-te) pomyślnie.

en: The %(site_name)s team
pl: Zespół %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
pl: Link pozwalający na reset hasła jest niepoprawny - być może dlatego, że został już raz użyty. Możesz ponownie zażądać zresetowania hasła.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
pl: {name} „{obj}” został(a)(-ło) dodany(-na)(-ne) pomyślnie.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
pl: {name} „{obj}” został(a)(-ło) dodany(-na)(-ne) pomyślnie. Można dodać kolejne(go)(-ną)(-ny) {name} poniżej.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
pl: {name} „{obj}” został(a)(-ło) pomyślnie zmieniony(-na)(-ne).

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
pl: {name} „{obj}” został(a)(-ło) pomyślnie zmieniony(-na)(-ne). Można dodać kolejny(-nego)(-ną)(-ne) {name} poniżej.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
pl: {name} „{obj}” został(a)(-ło) pomyślnie zmieniony(-na)(-ne). Można edytować go/ją/je ponownie poniżej.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
pl: Niestety wystąpił błąd. Zostało to zgłoszone administratorom strony poprzez email i niebawem powinno zostać naprawione. Dziękujemy za cierpliwość.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
pl: To działanie <strong>włączy</strong> uwierzytelnianie oparte na haśle dla tego użytkownika.

en: This month
pl: Ten miesiąc

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
pl: Ten obiekt nie ma historii zmian. Najprawdopodobniej nie został on dodany poprzez panel administracyjny.

en: This year
pl: Ten rok

en: Time:
pl: Czas:

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Toggle navigation
pl: Przełącz nawigację

en: Toggle sorting
pl: Przełącz sortowanie

en: Toggle theme (current theme: auto)
pl: Przełącz motyw (bieżący motyw: auto)

en: Toggle theme (current theme: dark)
pl: Przełącz motyw (bieżący motyw: ciemny)

en: Toggle theme (current theme: light)
pl: Przełącz motyw (bieżący motyw: jasny)

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown content
pl: Zawartość nieznana

en: User
pl: Użytkownik

en: View
pl: Zobacz

en: View %s
pl: Zobacz %s

en: View on site
pl: Pokaż na stronie

en: View selected %(model)s
pl: Obejrzyj wybraną(-ne)(-nego)(-ny) %(model)s

en: View site
pl: Pokaż stronę

en: Welcome,
pl: Witaj,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
pl: Przykro nam, ale żądana strona nie została znaleziona.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
pl: Instrukcja pozwalająca ustawić nowe hasło dla podanego adresu e-mail została wysłana. Niebawem powinna się pojawić na twoim koncie pocztowym.

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, I’m sure
pl: Tak, na pewno

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
pl: Jesteś uwierzytelniony jako %(username)s, ale nie jesteś upoważniony do dostępu do tej strony. Czy chciałbyś zalogować się na inne konto?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
pl: Nie masz uprawnień do oglądania ani edycji niczego.

en: You may edit it again below.
pl: Poniżej możesz ponownie edytować.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
pl: Otrzymujesz tę wiadomość, gdyż skorzystano z opcji resetu hasła dla Twojego konta na stronie %(site_name)s.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
pl: Twoje hasło zostało ustawione. Możesz się teraz zalogować.

en: Your password was changed.
pl: Twoje hasło zostało zmienione.

en: action flag
pl: flaga akcji

en: action time
pl: czas akcji

en: and
pl: i

en: change message
pl: zmień wiadomość

en: content type
pl: typ zawartości

en: entry | entries
pl[0]: wpis
pl[1]: wpisy
pl[2]: wpisów
pl[3]: wpisu

en: log entries
pl: logi

en: log entry
pl: log

en: object id
pl: id obiektu

en: object repr
pl: reprezentacja obiektu

en: user
pl: użytkownik
