django - en to be translation catalogue (199 entries)

en:  By %(filter_title)s
be:  %(filter_title)s

en: %(app)s administration
be: Адміністрацыя %(app)s

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
be[0]: Зьмянілі %(count)s %(name)s.
be[1]: Зьмянілі %(count)s %(name)s.
be[2]: Зьмянілі %(count)s %(name)s.
be[3]: Зьмянілі %(count)s %(name)s.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
be[0]: %(counter)s вынік
be[1]: %(counter)s вынікі
be[2]: %(counter)s вынікаў
be[3]: %(counter)s вынікаў

en: %(full_result_count)s total
be: Разам %(full_result_count)s

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
be: %(name)s з ID "%(key)s" не існуе. Магчыма гэта было выдалена раней?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
be[0]: Абралі %(total_count)s
be[1]: Абралі ўсе %(total_count)s
be[2]: Абралі ўсе %(total_count)s
be[3]: Абралі ўсе %(total_count)s

en: 0 of %(cnt)s selected
be: Абралі 0 аб’ектаў з %(cnt)s

en: Action
be: Дзеяньне

en: Action:
be: Дзеяньне:

en: Add
be: Дадаць

en: Add %(name)s
be: Дадаць %(name)s

en: Add %s
be: Дадаць %s

en: Add another %(model)s
be: Дадаць яшчэ %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
be: Дадаць яшчэ %(verbose_name)s

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: Added {name} “{object}”.
be: Дадалі {name} “{object}”.

en: Added “%(object)s”.
be: Дадалі “%(object)s”.

en: Added.
be: Дадалі.

en: Added:
be: Дадалі:

en: Addition
be: Дапаўненьне

en: Administration
be: Адміністрацыя

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
be: Пасля стварэння карыстальніка вы зможаце рэдагаваць дадатковыя параметры карыстальніка.

en: All
be: Усе

en: All dates
be: Усе даты

en: Any date
be: Хоць-якая дата

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
be: Ці выдаліць %(object_name)s «%(escaped_object)s»? Усе наступныя зьвязаныя складнікі выдаляцца:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
be: Ці выдаліць абранае (%(objects_name)s)? Усе наступныя аб’екты ды зьвязаныя зь імі складнікі выдаляцца:

en: Breadcrumbs
be: Навігацыйны ланцужок

en: Cannot delete %(name)s
be: Не ўдаецца выдаліць %(name)s

en: Change
be: Зьмяніць

en: Change %s
be: Зьмяніць %s

en: Change history: %s
be: Гісторыя зьменаў: %s

en: Change my password
be: Зьмяніць пароль

en: Change or view list link
be: Змяніць ці праглядзець спіс спасылак

en: Change password
be: Зьмяніць пароль

en: Change selected %(model)s
be: Змяніць абраныя %(model)s

en: Change:
be: Зьмяніць:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
be: Змянілі {fields} для {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
be: Зьмянілі {fields}.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
be: Зьмянілі «%(object)s» — %(changes)s

en: Changed:
be: Зьмянілі:

en: Clear all filters
be: Ачысьціць усе фільтры

en: Clear selection
be: Не абіраць нічога

en: Click here to select the objects across all pages
be: Каб абраць аб’екты на ўсіх бачынах, націсьніце сюды

en: Close
be: Закрыць

en: Confirm password:
be: Пацьвердзіце пароль:

en: Currently:
be: У цяперашні час:

en: Database error
be: База зьвестак дала хібу

en: Date/time
be: Час, дата

en: Date:
be: Дата:

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete multiple objects
be: Выдаліць некалькі аб’ектаў

en: Delete selected %(model)s
be: Выдаліць абраныя %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
be: Выдаліць абраныя %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
be: Ці выдаліць?

en: Deleted {name} “{object}”.
be: Выдалілі {name} “{object}”.

en: Deleted “%(object)s.”
be: Выдалілі «%(object)s».

en: Deleted:
be: Выдалены:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
be: Каб выдаліць %(class_name)s %(instance)s, трэба выдаліць і зьвязаныя абароненыя аб’екты: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
be: Каб выдаліць %(object_name)s «%(escaped_object)s», трэба выдаліць і зьвязаныя абароненыя аб’екты:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
be: Калі выдаліць %(object_name)s «%(escaped_object)s», выдаляцца зьвязаныя аб’екты, але ваш рахунак ня мае дазволу выдаляць наступныя віды аб’ектаў:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
be: Каб выдаліць абранае (%(objects_name)s), трэба выдаліць і зьвязаныя абароненыя аб’екты:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
be: Калі выдаліць абранае (%(objects_name)s), выдаляцца зьвязаныя аб’екты, але ваш рахунак ня мае дазволу выдаляць наступныя віды аб’ектаў:

en: Deletion
be: Выдалленне

en: Disable password-based authentication
be: Адключыць аўтэнтыфікацыю на аснове пароля

en: Django administration
be: Кіраваць «Джэнґаю»

en: Django site admin
be: Кіраўнічая пляцоўка «Джэнґа»

en: Documentation
be: Дакумэнтацыя

en: Email address:
be: Адрас электроннай пошты:

en: Empty
be: Пусты

en: Enable password-based authentication
be: Уключыць аўтэнтыфікацыю на аснове пароля

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
be: Пазначце пароль для карыстальніка «<strong>%(username)s</strong>».

en: Error:
be: Памылка:

en: Filter
be: Прасеяць

en: Filter navigation items
be: Фільтраваць элементы навігацыі

en: Forgotten your login credentials?
be: Забыліся на імя?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
be: Забыліся пароль? Калі ласка, увядзіце свой адрас электроннай пошты ніжэй, і мы вышлем інструкцыі па электроннай пошце для ўстаноўкі новага.

en: Go
be: Выканаць

en: Has date
be: Мае дату

en: Hide counts
be: Схаваць падлік

en: History
be: Гісторыя

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
be: Утрымлівайце націснутай кнопку“Control”, або “Command” на Mac, каб вылучыць больш за адзін.

en: Home
be: Пачатак

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
be: Калі вы не атрымліваеце электронную пошту, калі ласка, пераканайцеся, што вы ўвялі адрас з якім вы зарэгістраваліся, а таксама праверце тэчку са спамам.

en: In case you’ve forgotten, you are:
be: Калі вы забыліся, то вы:

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
be: Каб нешта рабіць, трэба спачатку абраць, з чым гэта рабіць. Нічога не зьмянілася.

en: Log in
be: Увайсьці

en: Log in again
be: Увайсьці зноўку

en: Log out
be: Выйсьці

en: LogEntry Object
be: Запіс у справаздачы

en: Lookup
be: Шукаць

en: Model name
be: Назва мадэлі

en: Models in the %(name)s application
be: Мадэлі ў %(name)s праграме

en: My actions
be: Мае дзеяньні

en: New password:
be: Новы пароль:

en: No
be: Не

en: No action selected.
be: Не абралі дзеяньняў.

en: No date
be: Няма даты

en: No fields changed.
be: Палі не зьмяняліся.

en: No, take me back
be: Не, вярнуцца назад

en: None
be: Няма

en: None available
be: Недаступнае

en: Not empty
be: Не пусты

en: Objects
be: Аб'екты

en: Page not found
be: Бачыну не знайшлі

en: Password change
be: Зьмяніць пароль

en: Password reset
be: Узнавіць пароль

en: Password reset confirmation
be: Пацьвердзіце, што трэба ўзнавіць пароль

en: Past 7 days
be: Апошні тыдзень

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
be[0]: Калі ласка, выпраўце памылкy, адзначаную ніжэй.
be[1]: Калі ласка, выпраўце памылкі, адзначаныя ніжэй.
be[2]: Калі ласка, выпраўце памылкі, адзначаныя ніжэй.
be[3]: Калі ласка, выпраўце памылкі, адзначаныя ніжэй.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
be: Калі ласка, увядзіце правільны %(username)s і пароль для службовага рахунку. Адзначым, што абодва палі могуць быць адчувальныя да рэгістра.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
be: Набярыце новы пароль двойчы — каб упэўніцца, што набралі без памылак.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
be: Дзеля бясьпекі пазначце стары пароль, а потым набярыце новы пароль двойчы — каб упэўніцца, што набралі без памылак.

en: Please go to the following page and choose a new password:
be: Перайдзіце да наступнае бачыны ды абярыце новы пароль:

en: Popup closing…
be: Усплывальнае акно зачыняецца...

en: Recent actions
be: Нядаўнія дзеянні

en: Remove
be: Прыбраць

en: Remove from sorting
be: Прыбраць з упарадкаванага

en: Reset my password
be: Узнавіць пароль

en: Run the selected action
be: Выканаць абранае дзеяньне

en: Save
be: Захаваць

en: Save and add another
be: Захаваць і дадаць іншы

en: Save and continue editing
be: Захаваць і працягваць правіць

en: Save and view
be: Захаваць і праглядзець

en: Save as new
be: Захаваць як новы

en: Search
be: Шукаць

en: Select %s
be: Абраць %s

en: Select %s to change
be: Абярыце %s, каб зьмяніць

en: Select %s to view
be: Абярыце %s, каб праглядзець

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
be: Абраць усе %(total_count)s %(module_name)s

en: Select all objects on this page for an action
be: Абяраць усе аб'екты на гэтай старонцы для дзеяньня

en: Select this object for an action - {}
be: Абярыце гэты аб'ект для дзеяньня - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
be: Паслужнік даў хібу <em>(памылка 500)</em>

en: Server error
be: Паслужнік даў хібу

en: Server error (500)
be: Паслужнік даў хібу (памылка 500)

en: Set password
be: Усталяваць пароль

en: Show all
be: Паказаць усё

en: Show counts
be: Паказаць падлік

en: Sidebar
be: бакавая панэль

en: Site administration
be: Кіраваць пляцоўкаю

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага зместу

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
be: Нешта ня так з усталяванаю базаю зьвестак. Упэўніцеся, што ў базе стварылі патрэбныя табліцы, і што базу можа чытаць адпаведны карыстальнік.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
be: Парадак: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
be: Пачніце ўводзіць, каб адфільтраваць...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
be: Выдалілі %(count)d %(items)s.

en: Summary
be: Рэзюмэ

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
be: Дзякуем за час, які вы сёньня правялі на гэтай пляцоўцы.

en: Thanks for using our site!
be: Дзякуем, што карыстаецеся нашаю пляцоўкаю!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
be: Пасьпяхова выдалілі %(name)s «%(obj)s».

en: The %(site_name)s team
be: Каманда «%(site_name)s»

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
be: Спасылка ўзнавіць пароль хібная: мажліва таму, што ёю ўжо скарысталіся.  Запытайцеся ўзнавіць пароль яшчэ раз.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
be: Пасьпяхова дадалі {name} “{obj}”.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
be: Пасьпяхова дадалі {name} "{obj}". Ніжэй можна дадаць іншы {name}.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
be: Пасьпяхова зьмянілі {name} "{obj}".

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
be: Пасьпяхова зьмянілі {name} "{obj}". Ніжэй можна дадаць іншы {name}.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
be: Пасьпяхова зьмянілі {name} "{obj}". Ніжэй яго можна зноўку правіць.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
be: Адбылася памылка. Паведамленне пра памылку было адаслана адміністратарам сайту па электроннай пошце і яна павінна быць выпраўлена ў бліжэйшы час. Дзякуй за ваша цярпенне.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
be: Гэта дзеянне <strong>ўключыць</strong> аўтэнтыфікацыю на аснове пароля для гэтага карыстальніка.

en: This month
be: Гэты месяц

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
be: Аб’ект ня мае гісторыі зьменаў. Мажліва, яго дадавалі не праз кіраўнічую пляцоўку.

en: This year
be: Гэты год

en: Time:
be: Час:

en: Today
be: Сёньня

en: Toggle navigation
be: Пераключыць навігацыю

en: Toggle sorting
be: Парадкаваць наадварот

en: Toggle theme (current theme: auto)
be: Пераключыць тэму (бягучая тэма: аўтаматычная)

en: Toggle theme (current theme: dark)
be: Пераключыць тэму (бягучая тэма: цёмная)

en: Toggle theme (current theme: light)
be: Пераключыць тэму (бягучая тэма: светлая)

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown content
be: Невядомае зьмесьціва

en: User
be: Карыстальнік

en: View
be: Праглядзець

en: View %s
be: Праглядзець %s

en: View on site
be: Зірнуць на пляцоўцы

en: View selected %(model)s
be: Праглядзець абраныя %(model)s

en: View site
be: Адкрыць сайт

en: Welcome,
be: Вітаем,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
be: На жаль, запытаную бачыну немагчыма знайсьці.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
be: Мы адаслалі па электроннай пошце інструкцыі па ўстаноўцы пароля. Калі існуе рахунак з электроннай поштай, што вы ўвялі, то Вы павінны атрымаць іх у бліжэйшы час.

en: Yes
be: Так

en: Yes, I’m sure
be: Так, я ўпэўнены

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
be: Вы апазнаны як %(username)s але не аўтарызаваны для доступу гэтай бачыны. Не жадаеце лі вы ўвайсці пад іншым карыстальнікам?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
be: Вы ня маеце дазволу праглядаць ці нешта зьмяняць.

en: You may edit it again below.
be: Вы можаце зноўку правіць гэта ніжэй.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
be: Вы атрымалі гэты ліст, таму што вы прасілі скінуць пароль для ўліковага запісу карыстальніка на %(site_name)s.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
be: Вам усталявалі пароль.  Можаце вярнуцца ды ўвайсьці зноўку.

en: Your password was changed.
be: Ваш пароль зьмяніўся.

en: action flag
be: від дзеяньня

en: action time
be: час дзеяньня

en: and
be: і

en: change message
be: паведамленьне пра зьмену

en: content type
be: від змесціва

en: entry | entries
be[0]: запіс
be[1]: запісы
be[2]: запісы
be[3]: запісы

en: log entries
be: запісы ў справаздачы

en: log entry
be: запіс у справаздачы

en: object id
be: нумар аб’екта

en: object repr
be: прадстаўленьне аб’екта

en: user
be: карыстальнік
