django - en to af translation catalogue (196 entries)

en:  By %(filter_title)s
af:  Volgens %(filter_title)s

en: %(app)s administration
af: %(app)s-administrasie

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
af[0]: %(count)s %(name)s is suksesvol verander.
af[1]: %(count)s %(name)s is suksesvol verander.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
af[0]: %(counter)s resultaat
af[1]: %(counter)s resultate

en: %(full_result_count)s total
af: %(full_result_count)s in totaal

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
af: %(name)s met ID “%(key)s” bestaan nie. Is dit dalk geskrap?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
af[0]: %(total_count)s gekies
af[1]: Al %(total_count)s gekies

en: 0 of %(cnt)s selected
af: 0 uit %(cnt)s gekies

en: Action
af: Aksie

en: Action:
af: Aksie:

en: Add
af: Voeg by

en: Add %(name)s
af: Voeg %(name)s by

en: Add %s
af: Voeg %s by

en: Add another %(model)s
af: Voeg nog ’n %(model)s by

en: Add another %(verbose_name)s
af: Voeg nog ’n %(verbose_name)s by

en: Add link
af: Voeg skakel by

en: Added {name} “{object}”.
af: Het {name} “{object}” bygevoeg.

en: Added “%(object)s”.
af: Het “%(object)s” bygevoeg.

en: Added.
af: Bygevoeg.

en: Added:
af: Bygevoeg:

en: Addition
af: Byvoeging

en: Administration
af: Administrasie

en: After you’ve created a user, you’ll be able to edit more user options.
af: Nadat ’n gebruiker geskep is, kan meer gebruikerkeuses geredigeer word.

en: All
af: Almal

en: All dates
af: Alle datums

en: Any date
af: Enige datum

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
af: Wil u definitief die %(object_name)s “%(escaped_object)s” skrap? Al die volgende verwante items sal geskrap word:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
af: Wil u definitief die gekose %(objects_name)s skrap? Al die volgende objekte en hul verwante items sal geskrap word:

en: Breadcrumbs
af: Broodkrummels

en: Cannot delete %(name)s
af: Kan %(name)s nie skrap nie

en: Change %s
af: Wysig %s

en: Change history: %s
af: Verander geskiedenis: %s

en: Change my password
af: Verander my wagwoord

en: Change password
af: Verander wagwoord

en: Change selected %(model)s
af: Wysig gekose %(model)s

en: Change:
af: Wysig:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
af: Het {fields} vir {name} “{object}” bygevoeg.

en: Changed {fields}.
af: Het {fields} verander.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
af: Het “%(object)s” gewysig — %(changes)s

en: Changed:
af: Gewysig:

en: Clear all filters
af: Verwyder alle filters

en: Clear selection
af: Verwyder keuses

en: Click here to select the objects across all pages
af: Kliek hier om die objekte oor alle bladsye te kies.

en: Close
af: Sluit

en: Confirm password:
af: Bevestig wagwoord:

en: Currently:
af: Tans:

en: Database error
af: Databasisfout

en: Date/time
af: Datum/tyd

en: Date:
af: Datum:

en: Delete
af: Skrap

en: Delete multiple objects
af: Skrap meerdere objekte

en: Delete selected %(model)s
af: Skrap gekose %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
af: Skrap gekose %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
af: Skrap?

en: Deleted {name} “{object}”.
af: Het {name} “{object}” geskrap.

en: Deleted “%(object)s.”
af: Het “%(object)s” geskrap.

en: Deleted:
af: Geskrap:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
af: Om %(class_name)s %(instance)s te skrap sal vereis dat die volgende beskermde verwante objekte geskrap word: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
af: Om die %(object_name)s “%(escaped_object)s” te skrap vereis dat die volgende beskermde verwante objekte geskrap word:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
af: Om die %(object_name)s %(escaped_object)s te skrap sou verwante objekte skrap, maar jou rekening het nie toestemming om die volgende tipes objekte te skrap nie:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
af: Om die gekose %(objects_name)s te skrap vereis dat die volgende beskermde verwante objekte geskrap word:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
af: Om die gekose %(objects_name)s te skrap sou verwante objekte skrap, maar u rekening het nie toestemming om die volgende tipes objekte te skrap nie:

en: Deletion
af: Verwydering

en: Disable password-based authentication
af: Deaktiveer wagwoordgebaseerde aanmelding

en: Django administration
af: Django-administrasie

en: Django site admin
af: Django-werfadmin

en: Documentation
af: Dokumentasie

en: Email address:
af: E-posadres:

en: Empty
af: Leeg

en: Enable password-based authentication
af: Aktiveer wagwoordgebaseerde aanmelding

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
af: Vul ’n nuwe wagwoord vir gebruiker <strong>%(username)s</strong> in.

en: Error:
af: Fout:

en: Filter
af: Filtreer

en: Filter navigation items
af: Filtreer navigasie-items

en: Forgotten your login credentials?
af: Aanmeldinligting vergeet?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
af: Die wagwoord vergeet? Tik u e-posadres hieronder en ons sal instruksies vir die instel van ’n nuwe wagwoord stuur.

en: Go
af: Gaan

en: Has date
af: Het datum

en: Hide counts
af: Versteek tellings

en: History
af: Geskiedenis

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
af: Hou “Control” in (of “Command” op ’n Mac) om meer as een te kies.

en: Home
af: Tuis

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
af: As u geen e-pos ontvang nie, kontroleer dat die e-posadres waarmee geregistreer is, gegee is, en kontroleer die gemorspos.

en: In case you’ve forgotten, you are:
af: Vir ingeval u vergeet het, u is:

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
af: Items moet gekies word om aksies op hulle uit te voer. Geen items is verander nie.

en: Log in
af: Meld aan

en: Log in again
af: Meld weer aan

en: Log out
af: Meld af

en: LogEntry Object
af: LogEntry-objek

en: Lookup
af: Soek

en: Models in the %(name)s application
af: Modelle in die %(name)s-toepassing

en: My actions
af: My aksies

en: New password:
af: Nuwe wagwoord:

en: No
af: Nee

en: No action selected.
af: Geen aksie gekies nie.

en: No date
af: Geen datum

en: No fields changed.
af: Geen velde het verander nie.

en: No, take me back
af: Nee, ek wil teruggaan

en: None
af: Geen

en: None available
af: Niks beskikbaar nie

en: Not empty
af: Nie leeg nie

en: Objects
af: Objekte

en: Page not found
af: Bladsy nie gevind nie

en: Password change
af: Wagwoordverandering

en: Password reset
af: Wagwoordherstel

en: Password reset confirmation
af: Bevestig wagwoordherstel

en: Past 7 days
af: Vorige 7 dae

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
af[0]: Korrigeer asb. die fout hier onder.
af[1]: Korrigeer asb. die foute hier onder.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
af: Gee die korrekte %(username)s en wagwoord vir ’n personeelrekening. Let op dat altwee velde dalk hooflettersensitief is.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
af: Tik die nuwe wagwoord twee keer in so ons kan seker wees dat dit korrek ingetik is.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
af: Gee asb. die ou wagwoord t.w.v. sekuriteit, en gee dan die nuwe wagwoord twee keer sodat ons kan verifieer dat dit korrek getik is.

en: Please go to the following page and choose a new password:
af: Gaan asseblief na die volgende bladsy en kies ’n nuwe wagwoord:

en: Popup closing…
af: Opspringer sluit tans…

en: Recent actions
af: Onlangse aksies

en: Remove
af: Verwyder

en: Remove from sorting
af: Verwyder uit sortering

en: Reset my password
af: Herstel my wagwoord

en: Run the selected action
af: Voer die gekose aksie uit

en: Save
af: Stoor

en: Save and add another
af: Stoor en voeg ’n ander by

en: Save and continue editing
af: Stoor en wysig verder

en: Save and view
af: Stoor en bekyk

en: Save as new
af: Stoor as nuwe

en: Search
af: Soek

en: Select %s
af: Kies %s

en: Select %s to change
af: Kies %s om te verander

en: Select %s to view
af: Kies %s om te bekyk

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
af: Kies al %(total_count)s %(module_name)s

en: Select all objects on this page for an action
af: Kies alle objekte op dié bladsy vir ’n aksie

en: Select this object for an action - {}
af: Kies dié objek vir ’n aksie - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
af: Bedienerfout <em>(500)</em>

en: Server error
af: Bedienerfout

en: Server error (500)
af: Bedienerfout (500)

en: Set password
af: Stel wagwoord

en: Show all
af: Wys almal

en: Show counts
af: Wys tellings

en: Sidebar
af: Kantbalk

en: Site administration
af: Werfadministrasie

en: Skip to main content
af: Gaan direk na hoofinhoud

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
af: Iets is fout met die databasisinstallasie. Maak seker die gepaste databasistabelle is geskep en maak seker die databasis is leesbaar deur die gepaste gebruiker.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
af: Sorteerprioriteit: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
af: Tik om te filtreer...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
af: Het %(count)d %(items)s suksesvol geskrap.

en: Summary
af: Opsomming

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
af: Dankie vir die kwaliteittyd wat u met die webwerf deurgebring het vandag.

en: Thanks for using our site!
af: Dankie vir die gebruik van ons webwerf!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
af: Die %(name)s “%(obj)s” is suksesvol geskrap.

en: The %(site_name)s team
af: Die %(site_name)s span

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
af: Die skakel vir wagwoordherstel was ongeldig, dalk omdat dit reeds gebruik is. Vra gerus ’n nuwe een aan.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
af: Die {name} “{obj}” is suksesvol bygevoeg.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
af: Die {name} “{obj}” is suksesvol bygevoeg. Voeg gerus nog ’n {name} onder by.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
af: Die {name} “{obj}” is suksesvol gewysig.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
af: Die {name} “{obj}” is suksesvol bygevoeg. Voeg gerus nog ’n {name} onder by.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
af: Die {name} “{obj}” is suksesvol gewysig. Redigeer dit gerus weer onder.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
af: ’n Fout het voorgekom Dit is via e-pos aan die werfadministrateurs gerapporteer en behoort binnekort reggestel te word. Dankie vir u geduld.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
af: Dié aksie sal wagwoordgebaseerde aanmelding <strong>aktiveer</strong> vir dié gebruiker.

en: This month
af: Hierdie maand

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
af: Dié objek het nie 'n wysigingsgeskiedenis. Dit is waarskynlik nie deur dié adminwerf bygevoeg nie.

en: This year
af: Hierdie jaar

en: Time:
af: Tyd:

en: Today
af: Vandag

en: Toggle navigation
af: Navigasie aan/af

en: Toggle sorting
af: Wissel sortering

en: Toggle theme (current theme: auto)
af: Wissel tema (tans: outomaties)

en: Toggle theme (current theme: dark)
af: Wissel tema (tans: donker)

en: Toggle theme (current theme: light)
af: Wissel tema (tans: lig)

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unknown content
af: Onbekende inhoud

en: User
af: Gebruiker

en: View
af: Bekyk

en: View %s
af: Beskou %s

en: View on site
af: Bekyk op werf

en: View selected %(model)s
af: Wys gekose %(model)s

en: View site
af: Besoek werf

en: Welcome,
af: Welkom,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
af: Jammer! Die aangevraagde bladsy kon nie gevind word nie.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
af: Ons het instruksies gestuur om ’n wagwoord in te stel as ’n rekening bestaan met die gegewe e-posadres. Dit behoort binnekort afgelewer te word.

en: Yes
af: Ja

en: Yes, I’m sure
af: Ja, ek is seker

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
af: U is aangemeld as %(username)s, maar het nie toegang tot hierdie bladsy nie. Wil u met ’n ander rekening aanmeld?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
af: U het nie regte om enigiets te sien of te redigeer nie.

en: You may edit it again below.
af: Dit kan weer hieronder gewysig word.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
af: U ontvang hierdie e-pos omdat u ’n wagwoordherstel vir u rekening by %(site_name)s aangevra het.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
af: Jou wagwoord is gestel. Jy kan nou voortgaan en aanmeld.

en: Your password was changed.
af: Die wagwoord is verander.

en: action flag
af: aksievlag

en: action time
af: aksietyd

en: and
af: en

en: change message
af: veranderingboodskap

en: content type
af: inhoudtipe

en: entry | entries
af[0]: inskrywing
af[1]: inskrywings

en: log entries
af: log-inskrywingings

en: log entry
af: log-inskrywing

en: object id
af: objek-ID

en: object repr
af: objek-repr

en: user
af: gebruiker
