django - en to sq translation catalogue (321 entries)

en: Arabic
sq: Arabisht

en: Algerian Arabic
sq: Arabishte Algjeriane

en: Asturian
sq: Asturiase

en: Azerbaijani
sq: Azerbajxhanisht

en: Bulgarian
sq: Bullgarisht

en: Belarusian
sq: Bjellorusisht

en: Bengali
sq: Bengalisht

en: Breton
sq: Bretonisht

en: Bosnian
sq: Boshnjake

en: Catalan
sq: Katalanisht

en: Central Kurdish (Sorani)
sq: Kurdishte e Qendrës (Sorani)

en: Czech
sq: Çekisht

en: Welsh
sq: Uellsisht

en: Danish
sq: Danisht

en: German
sq: Gjermanisht

en: Lower Sorbian
sq: Sorbishte e Poshtme

en: Greek
sq: Greqisht

en: English
sq: Anglisht

en: Australian English
sq: Anglishte Australie

en: British English
sq: Anglishte Britanie

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Argentinian Spanish
sq: Spanjishte Argjentine

en: Colombian Spanish
sq: Spanjishte Kolumbie

en: Mexican Spanish
sq: Spanjishte Meksike

en: Nicaraguan Spanish
sq: Spanjishte Nikaraguaje

en: Venezuelan Spanish
sq: Spanjishte Venezuele

en: Estonian
sq: Estonisht

en: Basque
sq: Baskisht

en: Persian
sq: Persisht

en: Finnish
sq: Finlandisht

en: French
sq: Frënge

en: Frisian
sq: Frisisht

en: Irish
sq: Irlandisht

en: Scottish Gaelic
sq: Skocisht Gaelike

en: Galician
sq: Galike

en: Hebrew
sq: Hebraisht

en: Hindi
sq: Indisht

en: Croatian
sq: Kroatisht

en: Upper Sorbian
sq: Sorbishte e Sipërme

en: Haitian Creole
sq: Kreole Haiti

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: Armenian
sq: Armenisht

en: Indonesian
sq: Indonezisht

en: Icelandic
sq: Islandisht

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Georgian
sq: Gjeorgjisht

en: Kabyle
sq: Kabilisht

en: Kazakh
sq: Kazake

en: Khmer
sq: Khmere

en: Korean
sq: Koreanisht

en: Kyrgyz
sq: Kirgize

en: Luxembourgish
sq: Luksemburgase

en: Lithuanian
sq: Lituanisht

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Malayalam
sq: Malajalame

en: Mongolian
sq: Mongoliisht

en: Marathi
sq: Marati

en: Malay
sq: Malajase

en: Burmese
sq: Burmeze

en: Norwegian Bokmål
sq: Norvegjishte Bokmal

en: Nepali
sq: Nepalisht

en: Dutch
sq: Holandisht

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjishte Nynorsk

en: Ossetic
sq: Osetisht

en: Punjabi
sq: Panxhabisht

en: Polish
sq: Polonisht

en: Portuguese
sq: Portugalisht

en: Brazilian Portuguese
sq: Portugalishte Brazili

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Russian
sq: Rusisht

en: Slovak
sq: Sllovakisht

en: Slovenian
sq: Sllovenisht

en: Albanian
sq: Shqip

en: Serbian
sq: Serbisht

en: Serbian Latin
sq: Serbisht Latine

en: Swedish
sq: Suedisht

en: Swahili
sq: Suahilisht

en: Tamil
sq: Tamilisht

en: Tajik
sq: Taxhike

en: Thai
sq: Tajlandisht

en: Turkmen
sq: Turkmene

en: Turkish
sq: Turqisht

en: Tatar
sq: Tatare

en: Uyghur
sq: Ujgure

en: Ukrainian
sq: Ukrainisht

en: Uzbek
sq: Uzbeke

en: Vietnamese
sq: Vietnamisht

en: Simplified Chinese
sq: Kineze e Thjeshtuar

en: Traditional Chinese
sq: Kineze Tradicionale

en: Messages
sq: Mesazhe

en: Site Maps
sq: Harta Sajti

en: Static Files
sq: Kartela Statike

en: That page number is not an integer
sq: Ai numër faqeje s’është numër i plotë

en: That page number is less than 1
sq: Ai numër faqeje është më i vogël se 1

en: That page contains no results
sq: Ajo faqe s’përmban përfundime

en: Enter a valid value.
sq: Jepni një vlerë të vlefshme.

en: Enter a valid domain name.
sq: Jepni një emër të vlefshëm përkatësie.

en: Enter a valid URL.
sq: Jepni një URL të vlefshme.

en: Enter a valid integer.
sq: Jepni një numër të plotë të vlefshëm.

en: Enter a valid email address.
sq: Jepni një adresë email të vlefshme.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
sq: Jepni një “identifikues” të vlefshëm, të përbërë nga shkronja, numra, nënvija, ose vija në mes.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
sq: Jepni një “identifikues” të vlefshëm, të përbërë nga shkronja, numra, nënvija, ose vija ndarëse Unikod.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
sq: Jepni një adresë %(protocol)s të vlefshme.

en: IPv4 or IPv6
sq: IPv4, ose IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
sq: Jepni vetëm shifra të ndara nga presje.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
sq: Siguroni që kjo vlerë të jetë %(limit_value)s (është %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
sq: Siguroni që kjo vlerë të jetë më e vogël ose baras me %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
sq: Siguroni që kjo vlerë është më e madhe ose baras me %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
sq: Siguroni që vlera të jetë një shumëfish i madhësisë së hapit %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
sq: Siguroni që kjo vlerë të jetë një shumëfish i madhësisë %(limit_value)s, duke filluar nga %(offset)s, p.sh., %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, e me radhë.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sq[0]: Sigurohuni që kjo vlerë ka të paktën %(limit_value)d shenjë (ka %(show_value)d).
sq[1]: Siguroni që kjo vlerë ka të paktën %(limit_value)d shenja (ka %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sq[0]: Sigurohuni që kjo vlerë ka të shumtën %(limit_value)d shenjë (ka %(show_value)d).
sq[1]: Siguroni që kjo vlerë ka të shumtën %(limit_value)d shenja (ka %(show_value)d).

en: Enter a number.
sq: Jepni një numër.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
sq[0]: Sigurohuni që s’ka më  tepër se %(max)s shifër gjithsej.
sq[1]: Siguroni që s’ka më  tepër se %(max)s shifra gjithsej.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
sq[0]: Sigurohuni që s’ka më shumë se %(max)s vend dhjetor.
sq[1]: Siguroni që s’ka më shumë se %(max)s vende dhjetore.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
sq[0]: Sigurohuni që s’ka më tepër se %(max)s shifër para presjes dhjetore.
sq[1]: Siguroni që s’ka më tepër se %(max)s shifra para presjes dhjetore.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
sq: Zgjatimi “%(extension)s” për kartela nuk lejohet. Zgjatime të lejuara janë: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
sq: Nuk lejohen shenja null.

en: and
sq: dhe

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
sq: Ka tashmë %(model_name)s me këtë %(field_labels)s.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
sq: Është cenuar kufizimi “%(name)s”.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
sq: Vlera %(value)r s’është zgjedhje e vlefshme.

en: This field cannot be null.
sq: Kjo fushë s’mund të përmbajë shenja null.

en: This field cannot be blank.
sq: Kjo fushë s’mund të jetë e paplotësuar.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
sq: Ka tashmë një %(model_name)s me këtë %(field_label)s.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
sq: %(field_label)s duhet të jetë unike për %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
sq: Fushë e llojit: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
sq: Vlera “%(value)s” duhet të jetë ose “True”, ose “False”.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
sq: Vlera për “%(value)s” duhet të jetë ose “True”, ose “False”, ose “None”.

en: Boolean (Either True or False)
sq: Buleane (Ose “True”, ose “False”)

en: String (up to %(max_length)s)
sq: Varg (deri në %(max_length)s)

en: String (unlimited)
sq: Varg (i pakufizuar)

en: Comma-separated integers
sq: Numra të plotë të ndarë me presje

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
sq: Vlera “%(value)s” ka një format të pavlefshëm datash. Duhet të jetë në formatin YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
sq: Vlera “%(value)s” ka formatin e saktë (YYYY-MM-DD), por është datë e pavlefshme.

en: Date (without time)
sq: Datë (pa kohë)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
sq: Vlera “'%(value)s” ka një format të pavlefshëm. Duhet të jetë në formatin YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
sq: Vlera “%(value)s” ka format të saktë (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]), por është datë/kohë e pavlefshme.

en: Date (with time)
sq: Datë (me kohë)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
sq: Vlera “%(value)s” duhet të jetë një numër dhjetor.

en: Decimal number
sq: Numër dhjetor

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
sq: Vlera “%(value)s” ka format të pavlefshëm. Duhet të jetë në formatin [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu].

en: Duration
sq: Kohëzgjatje

en: Email address
sq: Adresë email

en: File path
sq: Shteg kartele

en: “%(value)s” value must be an integer.
sq: Vlera “%(value)s” duhet të jetë numër i plotë.

en: Integer
sq: Numër i plotë

en: Big (8 byte) integer
sq: Numër i plotë i madh (8 bajte)

en: Small integer
sq: Numër i plotë i vogël

en: IPv4 address
sq: Adresë IPv4

en: IP address
sq: Adresë IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
sq: Vlera “%(value)s” duhet të jetë ose “None”, ose “True”, ose “False”.

en: Boolean (Either True, False or None)
sq: Buleane (Ose “True”, ose “False”, ose “None”)

en: Positive big integer
sq: Numër i plotë pozitiv i madh

en: Positive integer
sq: Numër i plotë pozitiv

en: Positive small integer
sq: Numër i plotë pozitiv i vogël

en: Slug (up to %(max_length)s)
sq: Identifikues (deri në %(max_length)s)

en: Text
sq: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sq: Vlera “%(value)s” ka format të pavlefshëm. Duhet të jetë në formatin HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
sq: Vlera “%(value)s” ka formatin e saktë (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) por është kohë e pavlefshme.

en: Time
sq: Kohë

en: Raw binary data
sq: Të dhëna dyore të papërpunuara

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
sq: “%(value)s” s’është UUID i vlefshëm.

en: Universally unique identifier
sq: Identifikues universalisht unik

en: File
sq: Kartelë

en: Image
sq: Figurë

en: A JSON object
sq: Objekt JSON

en: Value must be valid JSON.
sq: Vlera duhet të jetë JSON i vlefshëm.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
sq: Instanca %(model)s me %(field)s %(value)r s’është zgjedhje e vlefshme.

en: Foreign Key (type determined by related field)
sq: Kyç i Jashtëm (lloj i përcaktuar nga fusha përkatëse)

en: One-to-one relationship
sq: Marrëdhënie një-për-një

en: %(from)s-%(to)s relationship
sq: Marrëdhënie %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
sq: Marrëdhënie %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
sq: Marrëdhënie shumë-për-shumë

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e domosdoshme.

en: Enter a whole number.
sq: Jepni një numër të tërë.

en: Enter a valid date.
sq: Jepni një datë të vlefshme.

en: Enter a valid time.
sq: Jepni një kohë të vlefshme.

en: Enter a valid date/time.
sq: Jepni një datë/kohë të vlefshme.

en: Enter a valid duration.
sq: Jepni një kohëzgjatje të vlefshme.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
sq: Numri i ditëve duhet të jetë mes {min_days} dhe {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
sq: S’u parashtrua ndonjë kartelë. Kontrolloni llojin e kodimit te formulari.

en: No file was submitted.
sq: S’u parashtrua kartelë.

en: The submitted file is empty.
sq: Kartela e parashtruar është e zbrazët.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
sq[0]: Sigurohuni që ky emër kartele ka të shumtën %(max)d shenjë (it has %(length)d).
sq[1]: Sigurohuni që ky emër kartele ka të shumtën %(max)d shenja (ka %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
sq: Ju lutemi, ose parashtroni një kartelë, ose i vini shenjë kutizës për spastrim, jo që të dyja.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
sq: Ngarkoni një figurë të vlefshme. Kartela që ngarkuat ose nuk qe figurë, ose qe figurë e dëmtuar.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
sq: Përzgjidhni një zgjedhje të vlefshme. %(value)s s’është një nga zgjedhjet e mundshme.

en: Enter a list of values.
sq: Jepni një listë vlerash.

en: Enter a complete value.
sq: Jepni një vlerë të plotë.

en: Enter a valid UUID.
sq: Jepni një UUID të vlefshëm.

en: Enter a valid JSON.
sq: Jepni një JSON të vlefshëm.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
sq: (Fushë e fshehur %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
sq: Mungojnë të dhëna ManagementForm, ose në to janë futur hundët. Fusha që mungojnë: %(field_names)s. Nëse problemi vazhdon, mund të duhet të parashtroni një raport të mete.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
sq[0]: Ju lutemi, parashtroni e shumta %(num)d formular.
sq[1]: Ju lutemi, parashtroni e shumta %(num)d formularë.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
sq[0]: Ju lutemi, parashtroni të paktën %(num)d formular.
sq[1]: Ju lutemi, parashtroni të paktën %(num)d formularë.

en: Order
sq: Renditi

en: Delete
sq: Fshije

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
sq: Ju lutemi, ndreqni të dhënat e përsëdytura për %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
sq: Ju lutemi, ndreqni të dhënat e përsëdytura për %(field)s, të cilat duhet të jenë unike.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
sq: Ju lutemi, ndreqni të dhënat e përsëdytura për %(field_name)s të cilat duhet të jenë unike për %(lookup)s te %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
sq: Ju lutemi, ndreqni më poshtë vlerat e përsëdytura.

en: The inline value did not match the parent instance.
sq: Vlera e brendshme s’u përputh me instancën mëmë.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
sq: Përzgjidhni një zgjedhje të vlefshme. Ajo zgjedhje s’është një nga zgjedhjet e mundshme.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
sq: “%(pk)s” s’është vlerë e vlefshme.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
sq: %(datetime)s s’u interpretua dot brenda zonës kohore %(current_timezone)s; mund të jetë e dykuptimtë, ose mund të mos ekzistojë.

en: Clear
sq: Spastroje

en: Currently
sq: Tani

en: Change
sq: Ndryshoje

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

[ctx: Task]
en: Ready
sq: Gati

[ctx: Task]
en: Running
sq: Po xhiron

[ctx: Task]
en: Failed
sq: Dështoi

[ctx: Task]
en: Successful
sq: Me sukses

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
sq: po,jo,ndoshta

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
sq[0]: %(size)d bajt
sq[1]: %(size)d bajte

en: midnight
sq: mesnatë

en: noon
sq: mesditë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Sunday
sq: E dielë

en: Mon
sq: Hën

en: Tue
sq: Mar

en: Wed
sq: Mër

en: Thu
sq: Enj

en: Fri
sq: Pre

en: Sat
sq: Sht

en: Sun
sq: Die

en: January
sq: Janar

en: February
sq: Shkurt

en: March
sq: Mars

en: April
sq: Prill

en: May
sq: Maj

en: June
sq: Qershor

en: July
sq: Korrik

en: August
sq: Gusht

en: September
sq: Shtator

en: October
sq: Tetor

en: November
sq: Nëntor

en: December
sq: Dhjetor

en: feb
sq: shk

en: apr
sq: pri

en: may
sq: maj

en: jun
sq: qer

en: jul
sq: kor

en: aug
sq: gus

en: sep
sq: sht

en: oct
sq: tet

en: nov
sq: nën

en: dec
sq: dhj

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
sq: Shk.

[ctx: abbrev. month]
en: March
sq: Mars

[ctx: abbrev. month]
en: April
sq: Prill

[ctx: abbrev. month]
en: May
sq: Maj

[ctx: abbrev. month]
en: June
sq: Qershor

[ctx: abbrev. month]
en: July
sq: Korrik

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
sq: Gus.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
sq: Shta.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
sq: Tet.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
sq: Nën.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
sq: Dhj.

[ctx: alt. month]
en: January
sq: Janar

[ctx: alt. month]
en: February
sq: Shkurt

[ctx: alt. month]
en: March
sq: Mars

[ctx: alt. month]
en: April
sq: Prill

[ctx: alt. month]
en: May
sq: Maj

[ctx: alt. month]
en: June
sq: Qershor

[ctx: alt. month]
en: July
sq: Korrik

[ctx: alt. month]
en: August
sq: Gusht

[ctx: alt. month]
en: September
sq: Shtator

[ctx: alt. month]
en: October
sq: Tetor

[ctx: alt. month]
en: November
sq: Nëntor

[ctx: alt. month]
en: December
sq: Dhjetor

en: This is not a valid IPv6 address.
sq: Kjo s’është adresë IPv6 e vlefshme.

en: or
sq: ose

en: %(num)d year | %(num)d years
sq[0]: %(num)d vit
sq[1]: %(num)d vjet

en: %(num)d month | %(num)d months
sq[0]: %(num)d muaj
sq[1]: %(num)d muaj

en: %(num)d week | %(num)d weeks
sq[0]: %(num)d javë
sq[1]: %(num)d javë

en: %(num)d day | %(num)d days
sq[0]: %(num)d ditë
sq[1]: %(num)d ditë

en: %(num)d hour | %(num)d hours
sq[0]: %(num)d orë
sq[1]: %(num)d orë

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
sq[0]: %(num)d minutë
sq[1]: %(num)d minuta

en: Forbidden
sq: E ndaluar

en: CSRF verification failed. Request aborted.
sq: Verifikimi CSRF dështoi. Kërkesa u ndërpre.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
sq: Këtë mesazh po e shihni ngaqë ky sajt HTTPS e ka të domosdoshme dërgimin e “Referer header” te shfletuesi juaj, por s’u dërgua ndonjë i tillë. Kjo krye është e domosdoshme për arsye sigurie, për të bërë të mundur që shfletuesi juaj të mos komprometohet nga palë të treta.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
sq: Nëse e keni formësuar shfletuesin tuaj të çaktivizojë kryet “Referer”, ju lutemi, riaktivizojini, ose për lidhje HTTPS, ose për kërkesa “same-origin”.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
sq: Nëse përdorni etiketën <meta name="referrer" content="no-referrer"> etiketën, ose përfshini kryet “Referrer-Policy: no-referrer”, ju lutemi, hiqini. Mbrojtja CSRF lyp që kryet “Referer” të kryejnë kontroll strikt referuesi. Nëse shqetësoheni për privatësinë, për lidhje te sajte palësh të treta përdorni alternativa si <a rel="noreferrer" …>.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
sq: Këtë mesazh po e shihni ngaqë ky sajt lyp një “cookie” CSRF, kur parashtrohen formularë. Kjo “cookie” është e domosdoshme për arsye sigurie, për të bërë të mundur që shfletuesi juaj të mos komprometohet nga palë të treta.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
sq: Nëse e keni formësuar shfletuesin tuaj të çaktivizojë cookie-t, ju lutemi, riaktivizojini, të paktën për këtë sajt, ose për kërkesa “same-origin”.

en: More information is available with DEBUG=True.
sq: Më tepër hollësi mund të gjeni me DEBUG=True.

en: No year specified
sq: Nuk është caktuar vit

en: Date out of range
sq: Datë jashtë intervali

en: No month specified
sq: Nuk është caktuar muaj

en: No day specified
sq: Nuk është caktuar ditë

en: No week specified
sq: Nuk është caktuar javë

en: No %(verbose_name_plural)s available
sq: Nuk ka %(verbose_name_plural)s të përcaktuar

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
sq: %(verbose_name_plural)s i ardhshëm jo i passhëm, ngaqë %(class_name)s.allow_future është False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
sq: U dha varg i pavlefshëm date “%(datestr)s” formati i dhënë “%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
sq: S’u gjetën %(verbose_name)s me përputhje

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
sq: Faqja s’është “last”, as mund të shndërrohet në një int.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
sq: Faqe e pavlefshme (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
sq: Listë e zbrazët dhe “%(class_name)s.allow_empty” është “False”.

en: Directory indexes are not allowed here.
sq: Këtu s’lejohen tregues drejtorish.

en: “%(path)s” does not exist
sq: “%(path)s” s’ekziston

en: Index of %(directory)s
sq: Tregues i %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
sq: Instalimi funksionoi me sukses! Përgëzime!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
sq: Shihni <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">shënimet për hedhjen në qarkullim</a> të Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
sq: Po e shihni këtë faqe ngaqë te kartela juaj e rregullimeve gjendet <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> dhe s’keni formësuar ndonjë URL.

en: Django Documentation
sq: Dokumentim i Django-s

en: Topics, references, &amp; how-to’s
sq: Tema, referenca, &amp; si-të

en: Tutorial: A Polling App
sq: Përkujdesore: Një Aplikacion Për Sondazhe

en: Get started with Django
sq: Si t’ia filloni me Django-n

en: Django Community
sq: Bashkësia Django

en: Connect, get help, or contribute
sq: Lidhuni, merrni ndihmë, ose jepni ndihmesë
