django - en to ga translation catalogue (330 entries)

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
ga: Níorbh fhéidir %(datetime)s a léirmhíniú i gcrios ama %(current_timezone)s; d'fhéadfadh sé a bheith débhríoch nó b'fhéidir nach bhfuil sé ann.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
ga: Caithfidh %(field_label)s a bheith uathúil le haghaidh %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: %(from)s-%(to)s relationship
ga: %(from)s-%(to)s caidreamh

en: %(from)s-%(to)s relationships
ga: %(from)s-%(to)s caidrimh

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
ga: Níl sampla %(model)s le %(field)s %(value)r ann.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ga: Tá %(model_name)s leis an %(field_label)s seo ann cheana.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
ga: Tá %(model_name)s leis an %(field_labels)s seo ann cheana.

en: %(num)d day | %(num)d days
ga[0]: %(num)d lá
ga[1]: %(num)d laethanta
ga[2]: %(num)d laethanta
ga[3]: %(num)d laethanta
ga[4]: %(num)d laethanta

en: %(num)d hour | %(num)d hours
ga[0]: %(num)d uair
ga[1]: %(num)d huaireanta
ga[2]: %(num)d huaireanta
ga[3]: %(num)d huaireanta
ga[4]: %(num)d huaireanta

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
ga[0]: %(num)d nóiméad
ga[1]: %(num)d nóiméad
ga[2]: %(num)d nóiméad
ga[3]: %(num)d nóiméad
ga[4]: %(num)d nóiméad

en: %(num)d month | %(num)d months
ga[0]: %(num)d mí
ga[1]: %(num)d míonna
ga[2]: %(num)d míonna
ga[3]: %(num)d míonna
ga[4]: %(num)d míonna

en: %(num)d week | %(num)d weeks
ga[0]: %(num)d seachtain
ga[1]: %(num)d seachtainí
ga[2]: %(num)d seachtainí
ga[3]: %(num)d seachtainí
ga[4]: %(num)d seachtainí

en: %(num)d year | %(num)d years
ga[0]: %(num)d bhliain
ga[1]: %(num)d bliain
ga[2]: %(num)d bliain
ga[3]: %(num)d bliain
ga[4]: %(num)d bliain

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
ga[0]: %(size)d bheart
ga[1]: %(size)d bheart
ga[2]: %(size)d bheart
ga[3]: %(size)d mbeart
ga[4]: %(size)d beart

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ga: (Réimse folaithe %(name)s) %(error)s

en: A JSON object
ga: Réad JSON

en: AM
ga: RN

en: Afrikaans
ga: Afracáinis

en: Albanian
ga: Albáinis

en: Algerian Arabic
ga: Araibis na hAilgéire

en: April
ga: Aibreán

en: Arabic
ga: Araibis

en: Argentinian Spanish
ga: Spáinnis na hAirgintíne

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Asturian
ga: Astúiris

en: August
ga: Lúnasa

en: Australian English
ga: Béarla Astrálach

en: Azerbaijani
ga: Asarbaiseáinis

en: Basque
ga: Bascais

en: Belarusian
ga: Bealarúisis

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Big (8 byte) integer
ga: Mór (8 byte) slánuimhi

en: Boolean (Either True or False)
ga: Boole

en: Boolean (Either True, False or None)
ga: Boole (Fíor, Bréagach nó Dada)

en: Bosnian
ga: Boisnis

en: Brazilian Portuguese
ga: Portaingéilis na Brasaíle

en: Breton
ga: Briotánach

en: British English
ga: Béarla na Breataine

en: Bulgarian
ga: Bulgáiris

en: Burmese
ga: Burmais

en: CSRF verification failed. Request aborted.
ga: Theip ar fhíorú CSRF. Cuireadh deireadh leis an iarratas.

en: Catalan
ga: Catalóinis

en: Central Kurdish (Sorani)
ga: Coirdis Láir (Sorani)

en: Change
ga: Athraigh

en: Clear
ga: Glan

en: Colombian Spanish
ga: Spáinnis na Colóime

en: Comma-separated integers
ga: Slánuimhireacha camóg-scartha

en: Connect, get help, or contribute
ga: Ceangail, faigh cúnamh, nó ranníoc

en: Constraint “%(name)s” is violated.
ga: Tá srian “%(name)s” sáraithe.

en: Croatian
ga: Cróitis

en: Currently
ga: Faoi láthair

en: Czech
ga: Seicis

en: Danish
ga: Danmhairgis

en: Date (with time)
ga: Dáta (le am)

en: Date (without time)
ga: Dáta (gan am)

en: Date out of range
ga: Dáta as raon

en: December
ga: Nollaig

en: Decimal number
ga: Uimhir deachúlach

en: Delete
ga: Scrios

en: Directory indexes are not allowed here.
ga: Níl innéacsanna chomhadlann cheadaítear anseo.

en: Django Community
ga: Pobal Django

en: Django Documentation
ga: Doiciméadú Django

en: Duration
ga: Fad

en: Dutch
ga: Ollainnis

en: Email address
ga: R-phost

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
ga: Tá liosta folamh agus “%(class_name)s.allow_empty” bréagach.

en: English
ga: Béarla

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ga[0]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s ionad deachúlach ann.
ga[1]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s de dheachúlacha ann.
ga[2]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s de dheachúlacha ann.
ga[3]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s de dheachúlacha ann.
ga[4]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s de dheachúlacha ann.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ga[0]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit ann roimh an bpointe deachúil.
ga[1]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s dhigit roimh an bpointe deachúil.
ga[2]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s dhigit roimh an bpointe deachúil.
ga[3]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s dhigit roimh an bpointe deachúil.
ga[4]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s dhigit roimh an bpointe deachúil.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ga[0]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit san iomlán.
ga[1]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit san iomlán.
ga[2]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit san iomlán.
ga[3]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit san iomlán.
ga[4]: Cinntigh nach bhfuil níos mó ná %(max)s digit san iomlán.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ga[0]: Cinntigh go bhfuil %(max)d carachtar ar a mhéad ag an gcomhadainm seo (tá %(length)d aige).
ga[1]: Cinntigh go bhfuil %(max)d carachtar ar a mhéad ag an gcomhadainm seo (tá %(length)d aige).
ga[2]: Cinntigh go bhfuil %(max)d carachtar ar a mhéad ag an gcomhadainm seo (tá %(length)d aige).
ga[3]: Cinntigh go bhfuil %(max)d carachtar ar a mhéad ag an gcomhadainm seo (tá %(length)d aige).
ga[4]: Cinntigh go bhfuil %(max)d carachtar ar a mhéad ag an gcomhadainm seo (tá %(length)d aige).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ga[0]: Cinntigh go bhfuil ar a laghad %(limit_value)d carachtar ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[1]: Cinntigh go bhfuil ar a laghad %(limit_value)d carachtar ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[2]: Cinntigh go bhfuil ar a laghad %(limit_value)d carachtar ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[3]: Cinntigh go bhfuil ar a laghad %(limit_value)d carachtar ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[4]: Cinntigh go bhfuil ar a laghad %(limit_value)d carachtar ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ga[0]: Cinntigh go bhfuil %(limit_value)d carachtar ar a mhéad ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[1]: Cinntigh go bhfuil %(limit_value)d carachtar ar a mhéad ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[2]: Cinntigh go bhfuil %(limit_value)d carachtar ar a mhéad ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[3]: Cinntigh go bhfuil %(limit_value)d carachtar ar a mhéad ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).
ga[4]: Cinntigh go bhfuil %(limit_value)d carachtar ar a mhéad ag an luach seo (tá %(show_value)d aige).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ga: Cinntigh go bhfuil an luach seo %(limit_value)s (tá sé %(show_value)s).

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
ga: Cinntigh gur iolraí de chéimmhéid %(limit_value)s an luach seo, ag tosú ó %(offset)s, m.sh. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, agus mar sin de.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
ga: Cinntigh gur iolraí de chéimmhéid %(limit_value)s an luach seo.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ga: Cinntigh go bhfuil an luach seo níos mó ná nó cothrom le %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ga: Cinntigh go bhfuil an luach seo níos lú ná nó cothrom le %(limit_value)s.

en: Enter a complete value.
ga: Cuir isteach luach iomlán.

en: Enter a list of values.
ga: Cuir liosta de luachanna isteach.

en: Enter a number.
ga: Iontráil uimhir.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
ga: Cuir isteach seoladh bailí %(protocol)s.

en: Enter a valid JSON.
ga: Cuir isteach JSON bailí.

en: Enter a valid URL.
ga: Iontráil URL bailí.

en: Enter a valid UUID.
ga: Cuir isteach UUID bailí.

en: Enter a valid date.
ga: Iontráil dáta bailí.

en: Enter a valid date/time.
ga: Iontráil dáta/am bailí.

en: Enter a valid domain name.
ga: Cuir isteach ainm fearainn bailí.

en: Enter a valid duration.
ga: Cuir isteach ré bailí.

en: Enter a valid email address.
ga: Cuir isteach seoladh ríomhphoist bailí.

en: Enter a valid integer.
ga: Cuir isteach slánuimhir bhailí.

en: Enter a valid time.
ga: Iontráil am bailí.

en: Enter a valid value.
ga: Iontráil luach bailí

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
ga: Cuir isteach “sluga” bailí ar a bhfuil litreacha Unicode, uimhreacha, fo-scóranna, nó fleiscíní.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ga: Cuir isteach “sluga” bailí ar a bhfuil litreacha, uimhreacha, foscórthaí nó fleiscíní.

en: Enter a whole number.
ga: Iontráil slánuimhir.

en: Enter only digits separated by commas.
ga: Ná hiontráil ach digití atá deighilte le camóga.

en: Estonian
ga: Eastóinis

en: February
ga: Feabhra

en: Field of type: %(field_type)s
ga: Réimse de Cineál: %(field_type)s

en: File
ga: Comhaid

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
ga: Ní cheadaítear iarmhír chomhaid “%(extension)s”. Is iad seo a leanas eisínteachtaí ceadaithe: %(allowed_extensions)s.

en: File path
ga: Conair comhaid

en: Finnish
ga: Fionlainnis

en: Floating point number
ga: Snámhphointe

en: Forbidden
ga: Toirmiscthe

en: Foreign Key (type determined by related field)
ga: Eochair Eachtracha (cineál a chinnfear de réir réimse a bhaineann)

en: French
ga: Fraincis

en: Fri
ga: A

en: Friday
ga: Dé hAoine

en: Frisian
ga: Freaslainnis

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ga: Níl %(verbose_name_plural)s sa todhchaí ar fáil mar tá  %(class_name)s.allow_future Bréagach.

en: Galician
ga: Gailísis

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: German
ga: Gearmáinis

en: Get started with Django
ga: Tosaigh le Django

en: Greek
ga: Gréigis

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Hindi
ga: Hiondúis

en: Hungarian
ga: Ungáiris

en: IP address
ga: Seoladh IP

en: IPv4 address
ga: Seoladh IPv4

en: IPv4 or IPv6
ga: IPv4 nó IPv6

en: Icelandic
ga: Íoslainnis

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
ga: Má tá an chlib 1 á úsáid agat nó má tá an ceanntásc “Polasaí Atreoraithe: gan atreorú” san áireamh, bain amach iad le do thoil. Éilíonn an chosaint CSRF go bhfuil an ceanntásc “Tagairtí” chun seiceáil docht atreoraithe a dhéanamh. Má tá imní ort faoi phríobháideachas, bain úsáid as roghanna eile amhail <a rel="noreferrer" ...> le haghaidh naisc chuig láithreáin tríú páirtí.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
ga: Má tá do bhrabhsálaí cumraithe agat chun fianáin a dhíchumasú, le do thoil athchumasaigh iad, le do thoil, le haghaidh an tsuímh seo ar a laghad, nó le haghaidh iarratais “ar an mbunús céanna”.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
ga: Má tá do bhrabhsálaí cumraithe agat chun ceanntásca “Tagairtí” a dhíchumasú, le do thoil déan iad a athchumasú, le do thoil don suíomh seo, nó do naisc HTTPS, nó d’iarratais “ar an mbunús céanna”.

en: Image
ga: Íomhá

en: Index of %(directory)s
ga: Innéacs de %(directory)s

en: Indonesian
ga: Indinéisis

en: Integer
ga: Slánuimhir

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
ga: Teaghrán dáta neamhbhailí “%(datestr)s” tugtha formáid “%(format)s”

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ga: Leathanach neamhbhailí (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Italian
ga: Iodáilis

en: January
ga: Eanáir

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: July
ga: Iúil

en: June
ga: Meitheamh

en: Kabyle
ga: Cabaill

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Kazakh
ga: Casaicis

en: Khmer
ga: Ciméiris

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Kyrgyz
ga: Chirgeastáin

en: Latvian
ga: Laitvis

en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

en: Lower Sorbian
ga: Sorbais Íochtarach

en: Luxembourgish
ga: Lucsamburgach

en: Macedonian
ga: Macadóinis

en: Malay
ga: Malaeis

en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
ga: Tá sonraí ManagementForm in easnamh nó ar cuireadh isteach orthu. Réimsí ar iarraidh: %(field_names)s. Seans go mbeidh ort tuairisc fhabht a chomhdú má leanann an cheist.

en: Many-to-many relationship
ga: Go leor le go leor caidreamh

en: Marathi
ga: Maraitis

en: March
ga: Márta

en: May
ga: Bealtaine

en: Messages
ga: Teachtaireachtaí

en: Mexican Spanish
ga: Spáinnis Mheicsiceo

en: Mon
ga: L

en: Monday
ga: Dé Luain

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: More information is available with DEBUG=True.
ga: Tá tuilleadh eolais ar fáil le DEBUG=True.

en: Nepali
ga: Neipeailis

en: Nicaraguan Spanish
ga: Spáinnis Nicearagua

en: No
ga: Níl

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ga: Níl bhfuarthas %(verbose_name)s le hadhaigh an iarratas

en: No %(verbose_name_plural)s available
ga: Gan %(verbose_name_plural)s ar fáil

en: No day specified
ga: Lá gan sonrú

en: No file was submitted.
ga: Níor seoladh aon chomhad.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ga: Níor seoladh comhad. Deimhnigh cineál an ionchódaithe ar an bhfoirm.

en: No month specified
ga: Mí gan sonrú

en: No week specified
ga: Seachtain gan sonrú

en: No year specified
ga: Bliain gan sonrú

en: Norwegian Bokmål
ga: Ioruais Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
ga: Ioruais Nynorsk

en: November
ga: Samhain

en: Null characters are not allowed.
ga: Ní cheadaítear carachtair null.

en: October
ga: Deireadh Fómhair

en: One-to-one relationship
ga: Duine-le-duine caidreamh

en: Order
ga: Ord

en: Ossetic
ga: Oiséitis

en: PM
ga: IN

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
ga: Níl an leathanach “deireadh”, agus ní féidir é a thiontú go slánuimhir.

en: Persian
ga: Peirsis

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ga: Ceart le do thoil na sonraí a dhúbailt le haghaidh %(field)s, chaithfidh a bheith uathúil.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ga: Le do thoil ceartaigh an sonra dúbail le %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ga: Ceart le do thoil na sonraí a dhúbailt le haghaidh %(field_name)s ní mór a bheith uaithúil le haghaidh an %(lookup)s i %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ga: Le do thoil ceartaigh na luachanna dúbail thíos.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ga: Cuir ceachtar isteach comhad nó an ticbhosca soiléir, ní féidir an dá sheiceáil.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
ga[0]: Cuir isteach ar a laghad %(num)d foirm.
ga[1]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a laghad.
ga[2]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a laghad.
ga[3]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a laghad.
ga[4]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a laghad.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
ga[0]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a mhéad.
ga[1]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a mhéad.
ga[2]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a mhéad.
ga[3]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a mhéad.
ga[4]: Cuir isteach %(num)d foirm ar a mhéad.

en: Polish
ga: Polainnis

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Positive big integer
ga: Slánuimhir mhór dhearfach

en: Positive integer
ga: Slánuimhir dearfach

en: Positive small integer
ga: Slánuimhir beag dearfach

en: Punjabi
ga: Puinseáibis

en: Raw binary data
ga: Sonraí dénártha amh

en: Romanian
ga: Rómáinis

en: Russian
ga: Rúisis

en: Sat
ga: S

en: Saturday
ga: Dé Sathairn

en: Scottish Gaelic
ga: Gaeilge na hAlban

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ga: Déan rogha bhailí. Ní ceann de na roghanna é %(value)s.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ga: Déan rogha bhailí. Ní ceann de na roghanna é do roghasa.

en: September
ga: Meán Fómhair

en: Serbian
ga: Seirbis

en: Serbian Latin
ga: Seirbis (Laidineach)

en: Simplified Chinese
ga: Sínis Simplithe

en: Site Maps
ga: Léarscáileanna Suímh

en: Slovak
ga: Slóvaicis

en: Slovenian
ga: Slóivéinis

en: Slug (up to %(max_length)s)
ga: Slug (suas go %(max_length)s)

en: Small integer
ga: Slánuimhir beag

en: Spanish
ga: Spáinnis

en: Static Files
ga: Comhaid Statach

en: String (unlimited)
ga: Teaghrán (gan teorainn)

en: String (up to %(max_length)s)
ga: Teaghrán (suas go %(max_length)s)

en: Sun
ga: D

en: Sunday
ga: Dé Domhnaigh

en: Swahili
ga: Svahaílis

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: Syndication
ga: Sindeacáitiú

en: Tajik
ga: Táidsíc

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Tatar
ga: Tatairis

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Text
ga: Téacs

en: Thai
ga: Téalainnis

en: That page contains no results
ga: Níl aon torthaí ar an leathanach sin

en: That page number is less than 1
ga: Tá uimhir an leathanaigh sin níos lú ná 1

en: That page number is not an integer
ga: Ní slánuimhir í an uimhir leathanaigh sin

en: The inline value did not match the parent instance.
ga: Níor mheaitseáil an luach inlíne leis an gcás tuismitheora.

en: The install worked successfully! Congratulations!
ga: D'éirigh leis an suiteáil! Comhghairdeachas!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
ga: Caithfidh líon na laethanta a bheith idir {min_days} agus {max_days}.

en: The submitted file is empty.
ga: Tá an comhad a seoladh folamh.

en: This field cannot be blank.
ga: Ní cheadaítear luach nialasach sa réimse seo.

en: This field cannot be null.
ga: Ní cheadaítear luach nialasach sa réimse seo.

en: This field is required.
ga: Tá an réimse seo riachtanach.

en: This is not a valid IPv6 address.
ga: Ní seoladh IPv6 bailí é seo.

en: Thu
ga: D

en: Thursday
ga: Déardaoin

en: Time
ga: Am

en: Topics, references, &amp; how-to’s
ga: Ábhair, tagairtí, &amp; conas atá

en: Traditional Chinese
ga: Sínis Traidisiúnta

en: Tue
ga: M

en: Tuesday
ga: Dé Máirt

en: Turkish
ga: Tuircis

en: Turkmen
ga: Tuircméinis

en: Tutorial: A Polling App
ga: Teagaisc: A Vótaíocht Aip

en: Ukrainian
ga: Úcráinis

en: Universally unique identifier
ga: Aitheantóir uathúil uilíoch

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ga: Uasluchtaigh íomhá bhailí. Níorbh íomhá é an comhad a d'uasluchtaigh tú, nó b'íomhá thruaillithe é.

en: Upper Sorbian
ga: Sorbian Uachtarach

en: Urdu
ga: Urdais

en: Uyghur
ga: Uighur

en: Uzbek
ga: Úisbéicis

en: Value %(value)r is not a valid choice.
ga: Ní rogha bhailí é luach %(value)r.

en: Value must be valid JSON.
ga: Caithfidh an luach a bheith bailí JSON.

en: Venezuelan Spanish
ga: Spáinnis Veiniséalach

en: Vietnamese
ga: Vítneamais

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
ga: Féach ar <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">nótaí scaoilte</a> le haghaidh Django %(version)s

en: Wed
ga: C

en: Wednesday
ga: Dé Céadaoin

en: Welsh
ga: Breatnais

en: Yes
ga: Tá

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ga: Tá an teachtaireacht seo á fheiceáil agat toisc go bhfuil “ceanntásc tarchuir” ag teastáil ón suíomh HTTPS seo le bheith seolta ag do bhrabhsálaí gréasáin, ach níor seoladh aon cheann. Tá an ceanntásc seo ag teastáil ar chúiseanna slándála, lena chinntiú nach bhfuil do bhrabhsálaí á fuadach ag tríú páirtithe.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ga: Tá an teachtaireacht seo á fheiceáil agat toisc go bhfuil fianán CSRF ag teastáil ón suíomh seo agus foirmeacha á gcur isteach agat. Tá an fianán seo ag teastáil ar chúiseanna slándála, lena chinntiú nach bhfuil do bhrabhsálaí á fuadach ag tríú páirtithe.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
ga: Tá an leathanach seo á fheiceáil agat toisc go bhfuil <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> i do chomhad socruithe agus nach bhfuil aon URL cumraithe agat.

en: a.m.
ga: r.n.

[ctx: abbrev. month]
en: April
ga: Aib.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
ga: Lún.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
ga: Noll.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
ga: Feabh.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
ga: Ean.

[ctx: abbrev. month]
en: July
ga: Iúil

[ctx: abbrev. month]
en: June
ga: Meith.

[ctx: abbrev. month]
en: March
ga: Márta

[ctx: abbrev. month]
en: May
ga: Beal.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
ga: Samh.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
ga: DFómh.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
ga: MFómh.

[ctx: alt. month]
en: April
ga: Mí Aibreáin

[ctx: alt. month]
en: August
ga: Mí Lúnasa

[ctx: alt. month]
en: December
ga: Mí na Nollag

[ctx: alt. month]
en: February
ga: Mí Feabhra

[ctx: alt. month]
en: January
ga: Mí Eanáir

[ctx: alt. month]
en: July
ga: Mí Iúil

[ctx: alt. month]
en: June
ga: Mí an Mheithimh

[ctx: alt. month]
en: March
ga: Mí na Márta

[ctx: alt. month]
en: May
ga: Mí na Bealtaine

[ctx: alt. month]
en: November
ga: Mí na Samhna

[ctx: alt. month]
en: October
ga: Mí Dheireadh Fómhair

[ctx: alt. month]
en: September
ga: Mí Mheán Fómhair

en: and
ga: agus

en: apr
ga: aib

en: aug
ga: lún

en: dec
ga: noll

en: feb
ga: feabh

en: jan
ga: ean

en: jul
ga: iúil

en: jun
ga: meith

en: mar
ga: márta

en: may
ga: beal

en: midnight
ga: meán oíche

en: noon
ga: nóin

en: nov
ga: samh

en: oct
ga: dfómh

en: or
ga: nó

en: p.m.
ga: i.n.

en: sep
ga: mfómh

en: yes,no,maybe
ga: tá,níl,b'fhéidir

en: “%(path)s” does not exist
ga: Níl “%(path)s” ann

en: “%(pk)s” is not a valid value.
ga: Ní luach bailí é “%(pk)s”.

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
ga: Ní UUID bailí é “%(value)s”.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
ga: Tá formáid dáta neamhbhailí ag luach “%(value)s”. Caithfidh sé a bheith i bhformáid BBBB-MM-LL.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ga: Tá formáid neamhbhailí ag luach “%(value)s”. Caithfidh sé a bheith i bhformáid HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
ga: Tá formáid neamhbhailí ag luach “%(value)s”. Caithfidh sé a bheith san fhormáid BBBB-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
ga: Tá formáid neamhbhailí ag luach “%(value)s”. Caithfidh sé a bheith i bhformáid [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
ga: Tá an fhormáid cheart ag luach “%(value)s” (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) ach is am neamhbhailí é.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
ga: Tá an fhormáid cheart ag luach “%(value)s” (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) ach is dáta/am neamhbhailí é.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
ga: Tá an fhormáid cheart ag luach “%(value)s” (BBBB-MM-DD) ach is dáta neamhbhailí é.

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
ga: Caithfidh luach “%(value)s” a bheith ina uimhir dheachúil.

en: “%(value)s” value must be a float.
ga: Caithfidh luach “%(value)s” a bheith ina shnámhán.

en: “%(value)s” value must be an integer.
ga: Caithfidh luach “%(value)s” a bheith ina shlánuimhir.

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
ga: Ní mór luach “%(value)s” a bheith Easpa, Fíor nó Bréagach.

en: “%(value)s” value must be either True or False.
ga: Caithfidh luach “%(value)s” a bheith Fíor nó Bréagach.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
ga: Caithfidh luach “%(value)s” a bheith Fíor, Bréagach, nó Neamhní.
