django - en to ga translation catalogue (197 entries)

en:  By %(filter_title)s
ga:  Trí %(filter_title)s

en: %(app)s administration
ga: %(app)s riaracháin

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ga[0]: %(count)s %(name)s athraithe go rathúil
ga[1]: %(count)s %(name)s athraithe go rathúil
ga[2]: %(count)s %(name)s athraithe go rathúil
ga[3]: %(count)s %(name)s athraithe go rathúil
ga[4]: %(count)s %(name)s athraithe go rathúil

en: %(counter)s result | %(counter)s results
ga[0]: %(counter)s toradh
ga[1]: %(counter)s torthaí
ga[2]: %(counter)s torthaí
ga[3]: %(counter)s torthaí
ga[4]: %(counter)s torthaí

en: %(full_result_count)s total
ga: %(full_result_count)s iomlán

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
ga: Níl %(name)s le haitheantas “%(key)s” ann. B'fhéidir gur scriosadh é?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ga[0]: %(total_count)s roghnaithe
ga[1]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[2]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[3]: Gach %(total_count)s roghnaithe
ga[4]: Gach %(total_count)s roghnaithe

en: 0 of %(cnt)s selected
ga: 0 as %(cnt)s roghnaithe.

en: Action
ga: Aicsean

en: Action:
ga: Aicsean:

en: Add
ga: Cuir le

en: Add %(name)s
ga: Cuir %(name)s le

en: Add %s
ga: Cuir %s le

en: Add another %(model)s
ga: Cuir le %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
ga: Cuir eile %(verbose_name)s

en: Added {name} “{object}”.
ga: Cuireadh {name} “{object}”.

en: Added “%(object)s”.
ga: Curtha leis “%(object)s”.

en: Added.
ga: Curtha leis.

en: Added:
ga: Curtha leis:

en: Addition
ga: Suimiú

en: Administration
ga: Riarachán

en: All
ga: Gach

en: All dates
ga: Gach dáta

en: Any date
ga: Aon dáta

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
ga: An bhfuil tú cinnte na  %(object_name)s "%(escaped_object)s" a scroiseadh?Beidh gach oibiacht a leanúint scroiste freisin:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat a scriosadh %(objects_name)s roghnaithe? Beidh gach ceann de na nithe seo a leanas agus a n-ítimí gaolta scroiste:

en: Are you sure?
ga: An bhfuil tú cinnte?

en: Breadcrumbs
ga: Brioscáin aráin

en: Cannot delete %(name)s
ga: Ní féidir scriosadh %(name)s

en: Change
ga: Athraigh

en: Change %s
ga: Aithrigh %s

en: Change history: %s
ga: Athraigh stáir %s

en: Change my password
ga: Athraigh mo focal faire

en: Change password
ga: Athraigh focal faire

en: Change selected %(model)s
ga: Athraigh roghnaithe %(model)s

en: Change:
ga: Athraigh:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
ga: Athraíodh {fields} le haghaidh {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
ga: {fields} athrithe.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
ga: Athraithe “%(object)s” — %(changes)s

en: Changed:
ga: Athraithe:

en: Clear all filters
ga: Glan na scagairí go léir

en: Clear selection
ga: Scroiseadh modhnóir

en: Click here to select the objects across all pages
ga: Cliceáil anseo chun na hobiacht go léir a roghnú ar fud gach leathanach

en: Close
ga: Druid

en: Confirm password:
ga: Deimhnigh focal faire:

en: Currently:
ga: Faoi láthair:

en: Database error
ga: Botún bunachar sonraí

en: Date/time
ga: Dáta/am

en: Date:
ga: Dáta:

en: Delete
ga: Cealaigh

en: Delete multiple objects
ga: Scrios na réadanna

en: Delete selected %(model)s
ga: Scrios roghnaithe %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ga: Scrios %(verbose_name_plural) roghnaithe

en: Delete?
ga: Cealaigh?

en: Deleted {name} “{object}”.
ga: Scriosadh {name} “{object}”.

en: Deleted “%(object)s.”
ga: Scriosta “%(object)s.”

en: Deleted:
ga: Scriosta:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
ga: Teastaíodh scriosadh %(class_name)s %(instance)s scriosadh na rudaí a bhaineann leis: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
ga: Bheadh Scriosadh an %(object_name)s  '%(escaped_object)s' a cheangal ar an méid seo a leanas a scriosadh nithe cosanta a bhaineann le:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ga: Má scriossan tú  %(object_name)s '%(escaped_object)s' scriosfaidh oibiachtí gaolta. Ach níl cead ag do cuntas na oibiacht a leanúint a scriosadh:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
ga: Teastaíonn scriosadh na %(objects_name)s roghnaithe  scriosadh na hoibiacht gaolta cosainte a leanúint:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ga: Scriosadh an roghnaithe %(objects_name)s a bheadh mar thoradh ar na nithe gaolmhara a scriosadh, ach níl cead do chuntas a scriosadh na cineálacha seo a leanas na cuspóirí:

en: Deletion
ga: Scriosadh

en: Disable password-based authentication
ga: Díchumasaigh fíordheimhniú pasfhocal-bhunaithe

en: Django administration
ga: Riarachán Django

en: Django site admin
ga: Riarthóir suíomh Django

en: Documentation
ga: Doiciméadúchán

en: Email address:
ga: Seoladh ríomhphoist:

en: Empty
ga: Folamh

en: Enable password-based authentication
ga: Cumasaigh fíordheimhniú pasfhocal-bhunaithe

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ga: Iontráil focal faire nua le hadhaigh an úsaideor <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a username and password.
ga: Cuir isteach ainm úsáideora agus focal faire.

en: Filter
ga: Scagaire

en: Filter navigation items
ga: Scag míreanna nascleanúna

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
ga: Níl cead agat aon rud a fheiceáil ná a chur in eagar.

en: Forgotten your password or username?
ga: Dearmad déanta ar do focal faire nó ainm úsaideora

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
ga: Dearmad déanta agat ar do phasfhocal? Cuir isteach do sheoladh ríomhphoist thíos, agus seolfaimid treoracha ríomhphoist chun ceann nua a shocrú.

en: Go
ga: Té

en: Has date
ga: Le dáta

en: Hide counts
ga: Folaigh comhaireamh

en: History
ga: Stair

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
ga: Coinnigh síos “Rialú”, nó “Ordú” ar Mac, chun níos mó ná ceann amháin a roghnú.

en: Home
ga: Baile

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
ga: Mura bhfaigheann tú ríomhphost, cinntigh le do thoil gur chuir tú isteach an seoladh ar chláraigh tú leis, agus seiceáil d’fhillteán turscair.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ga: Ní mór Míreanna a roghnú chun caingne a dhéanamh orthu. Níl aon mhíreanna a athrú.

en: Log in
ga: Logáil isteach

en: Log in again
ga: Logáil isteacj arís

en: Log out
ga: Logáil amach

en: LogEntry Object
ga: Oibiacht LogEntry

en: Lookup
ga: Cuardach

en: Models in the %(name)s application
ga: Samhlacha ins an %(name)s iarratais

en: My actions
ga: Mo ghníomhartha

en: New password:
ga: Focal faire nua:

en: No
ga: Níl

en: No action selected.
ga: Uimh gníomh roghnaithe.

en: No date
ga: Gan dáta

en: No fields changed.
ga: Dada réimse aithraithe

en: No, take me back
ga: Ní hea, tóg ar ais mé

en: None
ga: Dada

en: None available
ga: Dada ar fáil

en: Not empty
ga: Gan folamh

en: Objects
ga: Oibiachtaí

en: Page not found
ga: Ní bhfuarthas an leathanach

en: Password change
ga: Athrú focal faire

en: Password reset
ga: Athsocraigh focal faire

en: Password reset confirmation
ga: Deimhniú athshocraigh focal faire

en: Past 7 days
ga: 7 lá a chuaigh thart

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ga[0]: Ceartaigh an earráid thíos le do thoil.
ga[1]: Ceartaigh na hearráidí thíos le do thoil.
ga[2]: Ceartaigh na hearráidí thíos le do thoil.
ga[3]: Ceartaigh na hearráidí thíos le do thoil.
ga[4]: Ceartaigh na hearráidí thíos le do thoil.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
ga: Cuir isteach an %(username)s agus focal faire ceart le haghaidh cuntas foirne. Tabhair faoi deara go bhféadfadh an dá réimsí a cás-íogair.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ga: Le do thoil, iontráil do focal faire dhá uaire cé go mbeimid in ann a seiceal go bhfuil sé scríobhte isteach i gceart.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ga: Cuir isteach do sheanphasfhocal, ar mhaithe le slándáil, agus ansin cuir isteach do phasfhocal nua faoi dhó ionas gur féidir linn a fhíorú gur chlóscríobh tú i gceart é.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ga: Le do thoil té go dtí an leathanach a leanúint agus roghmaigh focal faire nua:

en: Popup closing…
ga: Preabfhuinneog ag dúnadh…

en: Recent actions
ga: Gníomhartha le déanaí

en: Remove
ga: Tóg amach

en: Remove from sorting
ga: Bain as sórtáil

en: Reset my password
ga: Athsocraigh mo focal faire

en: Run the selected action
ga: Rith an gníomh roghnaithe

en: Save
ga: Sábháil

en: Save and add another
ga: Sabháil agus cuir le ceann eile

en: Save and continue editing
ga: Sábhail agus lean ag cuir in eagar

en: Save and view
ga: Sabháil agus amharc ar

en: Save as new
ga: Sabháil mar nua

en: Search
ga: Cuardach

en: Select %s
ga: Roghnaigh %s

en: Select %s to change
ga: Roghnaigh %s a athrú

en: Select %s to view
ga: Roghnaigh %s le féachaint

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ga: Roghnaigh gach %(total_count)s %(module_name)s

en: Select all objects on this page for an action
ga: Roghnaigh gach oibiacht ar an leathanach seo le haghaidh gnímh

en: Select this object for an action - {}
ga: Roghnaigh an réad seo le haghaidh gnímh - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
ga: Botún Freastalaí <em>(500)</em>

en: Server error
ga: Botún freastalaí

en: Server error (500)
ga: Botún freastalaí (500)

en: Set password
ga: Socraigh pasfhocal

en: Show all
ga: Taispéan gach rud

en: Show counts
ga: Taispeáin comhaireamh

en: Sidebar
ga: Barra Taoibh

en: Site administration
ga: Riaracháin an suíomh

en: Skip to main content
ga: Téigh ar aghaidh chuig an bpríomhábhar

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ga: Tá rud éigin cearr le suiteáil do bhunachar sonraí. Cinntigh go bhfuil na táblaí bunachar sonraí cuí cruthaithe, agus cinntigh go bhfuil an bunachar sonraí inléite ag an úsáideoir cuí.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
ga: Sórtáil tosaíocht: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
ga: Tosaigh ag clóscríobh chun an scagaire…

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ga: D'éirigh le scriosadh %(count)d %(items)s.

en: Summary
ga: Achoimre

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
ga: Go raibh maith agat as roinnt ama ardchaighdeáin a chaitheamh leis an suíomh Gréasáin inniu.

en: Thanks for using our site!
ga: Go raibh maith agat le hadhaigh do cuairt!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
ga: D'éirigh le scriosadh %(name)s "%(obj)s".

en: The %(site_name)s team
ga: Foireann an %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ga: Bhí nasc athshocraigh an focal faire mícheart, b'fheidir mar go raibh sé úsaidte cheana.  Le do thoil, iarr ar athsocraigh focal faire nua.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
ga: Cuireadh an {name} “{obj}” leis go rathúil.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
ga: Cuireadh an {name} “{obj}” leis go rathúil. Is féidir leat {name} eile a chur leis thíos.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
ga: Athraíodh an {name} “{obj}” go rathúil.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
ga: Athraíodh an {name} “{obj}” go rathúil. Is féidir leat {name} eile a chur leis thíos.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
ga: Athraíodh an {name} “{obj}” go rathúil. Is féidir leat é a chur in eagar arís thíos.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ga: Tharla earráid. Tuairiscíodh do riarthóirí an tsuímh trí ríomhphost agus ba cheart é a shocrú go luath. Go raibh maith agat as do foighne.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
ga: Cumasóidh an gníomh seo <strong>fhíordheimhniú </strong>pasfhocal-bhunaithe don úsáideoir seo.

en: This month
ga: Táim cinnte

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
ga: Níl stair athruithe ag an réad seo. Is dócha nár cuireadh leis tríd an suíomh riaracháin seo.

en: This year
ga: An blian seo

en: Time:
ga: Am:

en: Today
ga: Inniu

en: Toggle navigation
ga: Scoránaigh an nascleanúint

en: Toggle sorting
ga: Toggle sórtáil

en: Toggle theme (current theme: auto)
ga: Scoránaigh an téama (téama reatha: uathoibríoch)

en: Toggle theme (current theme: dark)
ga: Scoránaigh an téama (téama reatha: dorcha)

en: Toggle theme (current theme: light)
ga: Scoránaigh an téama (téama reatha: solas)

en: Unknown
ga: Gan aithne

en: Unknown content
ga: Inneachair anaithnid

en: User
ga: Úsaideoir

en: View
ga: Amharc ar

en: View %s
ga: Amharc ar %s

en: View on site
ga: Breath ar suíomh

en: View selected %(model)s
ga: Féach ar %(model)s roghnaithe

en: View site
ga: Breatnaigh ar an suíomh

en: Welcome,
ga: Fáilte

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
ga: Ár leithscéal, ach níorbh fhéidir an leathanach iarrtha a aimsiú.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
ga: Chuireamar ríomhphost chugat treoracha maidir le do phasfhocal a shocrú, má tá cuntas ann leis an ríomhphost a chuir tú isteach. Ba cheart duit iad a fháil go luath.

en: Yes
ga: Tá

en: Yes, I’m sure
ga: Sea, táim cinnte

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
ga: Tá tú fíordheimhnithe mar %(username)s, ach níl cead agat an leathanach seo a rochtain. Ar mhaith leat logáil isteach i gcuntas eile?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
ga: Níl cead agat aon rud a fheiceáil ná a chur in eagar.

en: You may edit it again below.
ga: Thig leat é a athrú arís faoi seo.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
ga: Tá an ríomhphost seo á fháil agat toisc gur iarr tú athshocrú pasfhocail do do chuntas úsáideora ag %(site_name)s.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ga: Tá do focal faire réidh.  Is féidir leat logáil isteach anois.

en: Your password was changed.
ga: Bhí do focal faire aithraithe.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
ga: D’ainm úsáideora, ar eagla go bhfuil dearmad déanta agat ar:

en: action flag
ga: brat an aicsean

en: action time
ga: am aicsean

en: and
ga: agus

en: change message
ga: teachtaireacht athrú

en: content type
ga: cineál ábhair

en: entry | entries
ga[0]: iontráil
ga[1]: iontrálacha
ga[2]: iontrálacha
ga[3]: iontrálacha
ga[4]: iontrálacha

en: log entries
ga: loga iontrálacha

en: log entry
ga: loga iontráil

en: object id
ga: id oibiacht

en: object repr
ga: repr oibiacht

en: user
ga: úsáideoir
